A Soros-féle Avaaz a Facebook-cenzúrát meglovagolva kampányol
2019.05.23. 17:58
Újabb körlevélben figyelmeztet a „szélsőjobb” győzelmének veszélyére Soros György legnagyobb online aktivistahálózata, az Avaaz.
Az Avaaz ezúttal arra kéri követőit, hogy állítsanak be Facebook-képkereteket a szavazás idejére, hogy ezzel is mindenkit arra buzdítsanak, hogy vegyenek részt az európai parlamenti választáson.
Önmagában ez persze még ártalmatlannak is tűnhetne, a dolog szépséghibája az, hogy a körlevélben a demokrácia miatt aggódó Avaaz előzetesen a Facebook cenzúragépezetére hagyatkozva gyomlálta ki a neki nem tetsző hangokat a közösségi oldalról. A techóriás 230 profilt és 77 oldalt függesztett fel, miután az Avaaz kapcsolatba lépett velük, voltak olyan oldalak is, amelyeknek milliós követői táboruk volt.
A szervezet ígéretet tett arra is, hogy ezen gyakorlatát nem fejezi be, amíg tartanak a választások, így szemlátomást egy céljuk van: elhallgattatni a bevándorláselleneseket, akiknek győzelmétől korábbi levelükben rettegtek a sorosisták.
Az Avaaz világszerte mintegy 51 millió aktivistával rendelkezik, a hálózat 18 országban és hat kontinensen képviselteti magát. Korábban beavatkoztak többek között a francia, az olasz és a német választásokba, de Magyarországon is kampányoltak Orbán Viktor ellen.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.