Az Osztrák Szabadságpárt a volt cseh államfõt is maga mellé állította
2016.11.20. 08:28
Norbert Hofer, az Osztrák Szabadságárt (FPÖ) által indított jelölt megválasztását támogatja a december 4-i ausztriai elnökválasztáson Václav Klaus.
A volt cseh államfő erről a hét végén beszélt egy bécsi konferencián, amelyet az Osztrák Szabadságpárt szervezett az Európába irányuló tömeges migrációról. Beszédében Klaus tömeges bevándorlás veszélyeire figyelmeztette a jelenlévőket. A Salzburger Nachrichten című lap internetes kiadása szerint egy Európában zajló háborúról beszélt, amelyet szerencsére
Az eurorealista nézeteiről ismert Klaus úgy vélekedett, hogy a politikailag korrekt elit, amely külföldieket akar Európába csempészni, egyre inkább elnyomja kontinensünkön a szabad gondolkodást.
Norbert Hofer, a vendéglátó FPÖ államfőjelöltje a tanácskozáson az elmúlt évek osztrák menekültpolitikáját bírálta. Közölte, elnökként feloszlatná a kormányt, ha az nem képes megfelelő ellenintézkedéseket hozni a migráció megfékezésére. Az Echo24 cseh hírportál tudósítása szerint Hofer arról is beszélt, hogy
az egykori Osztrák-Magyar Monarchia országai közötti együttműködést szeretné megerősíteni, a nagy európai országokkal szembeni ellensúlyként.
A Lidové Noviny című cseh napilapban szombaton megjelent interjúban Hofer kijelentette, hogy megválasztása esetén első külföldi útja Csehországba vezet majd. Norbert Hofer szeptemberben már egyébként találkozott Milos Zeman cseh államfővel.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.