Az osztrák titkosszolgálat buktatta meg az osztrák kormányt?
2019.05.30. 18:35
Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, egy lejárató videó miatt bukott meg az osztrák kormány. A videót nem sokkal az EP-választások előtt tették közzé, emiatt előbb Heinz-Christian Strache kényszerült lemondásra, majd az FPÖ-s minisztereket rúgták ki a kormányból, végül egy bizalmatlansági indítvány után Sebastian Kurz és az egész osztrák kormány megbukott, csütörtökön a szövetségi elnök már az új kancellárt is kinevezte.
Amióta napvilágra került, azóta találgatják, kinek „köszönhető” az a felvétel, amibe a csőbe húzott Strache belebukott.
Az OE24 cikke szerint könnyen lehet, hogy az osztrák titkosszolgálat áll a videó mögött. A lap emlékeztet rá, hogy számos jel utal arra, hogy belföldi munkáról van szó: a többórás anyagban több osztrák közéleti személy is feltűnik, akik a készítésben vettek részt, ráadásul az osztrák csapat (köztük az „álorosz” nővel, aki átverte Strachét) együtt repült Ibizára több titkosszolgálati személlyel.
Egy interjúban a frissen megbuktatott belügyminiszter, Herbert Kickl is arról beszélt, hogy szerinte az osztrák titkosszolgálat, azaz a BVT állhat a videó mögött.
Amennyiben ezek az értesülések igaznak bizonyulnak, akkor az azt jelenti, hogy az előző, szocialista vezetésű kormánykoalíció politikai célokra használta fel a titkosszolgálatot. Ez a tény nagyobb botrányt okozhat, mint maga a videó, amibe a teljes kormány belebukott.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.