Bugár Béla szlovák államfõ szeretne lenni
2018.06.09. 16:37
Bugár Bélát, a Most-Híd elnökét indítja államfőjelöltként a szlovák-magyar vegyes párt a jövő tavasszal sorra kerülő köztársaságielnök-választáson. Indulását a pártelnök jelentette be szombaton Pozsonyban, a szervezet kongresszusa utáni sajtótájékoztatóján.
Minden szlovákiai állampolgár elnöke akarok lenni: a szlovákoké, a magyaroké, a ruszinoké, a romáké”
– jelentette ki Bugár Béla, hozzátéve: alapos mérlegelés után döntött az indulás mellett, mivel meggyőződése, hogy manapság, amikor
nagy a társadalom megosztottsága, fontos, hogy olyan legyen az elnök, aki felül tud kerekedni a vitákon és egyaránt közel áll a politikai paletta mindkét oldalához.”
A vegyes párt kongresszusán tisztújítást is tartottak, ennek során a küldöttek a pártelnöki poszton megerősítették Bugár Bélát, és a négy alelnöki poszt közül is csak egy helyen állt be változás, a párt szlovák vonalának a posztról lemondott „erős embere” Lucia Zitnanská helyére Peter Antalt választották.
Szlovákiában 2019 tavaszán tartanak államfőválasztást. A megmérettetésen indulni szándékozó jelöltek közül eddig tizenkét név ismert, megfigyelők szerint egyikük sem számít kiemelten esélyes jelöltnek, a választáson indulni kívánó „nagy nevek” valószínűleg csak ősszel vállnak majd ismertté. Andrej Kiska jelenlegi államfő már bejelentette: nem fog indulni a voksoláson.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.