Elérte csúcspontját az erőszak Kolumbiában a gerillákkal kötött békemegállapodás óta
2021.01.27. 06:58
A Különleges Béketörvényszék (JEP) adatai szerint 2021 első napjaiban 14 összecsapás történt fegyveres szervezetek és a rendfenntartók között, 14 közösségi vezetőt vagy jogvédőt, valamint öt korábbi gerillát gyilkoltak meg, és fegyveres szervezetek hét alkalommal csaptak össze egymással. Négyszer annyi vezetőt vagy jogvédőt ért halálos fenyegetés, mint egy évvel korábban, és a mészárlások, vagyis a háromnál több halálos áldozattal járó gyilkosságok száma is ötről hatra emelkedett.
A kormány 2016-ban kötött békemegállapodást a marxista lázadókkal, akik letették a fegyvert és párttá alakultak, de az ország távoli vidékein új fegyveres csoportok jöttek létre, és vették át az irányítást a gerillák egykori területein.
Iván Duque kolumbiai elnök kormánya a marxista gerillák soraiból kivált szélsőségeseket, a még aktív Nemzeti Felszabadító Hadsereg nevű gerillaszervezetet és a kábítószer-termelést és illegális bányászatot felügyelő bűnszervezeteket teszi felelőssé az erőszakért.
MTI
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.