Legalább húsz halottjuk van a Gázai övezet elleni izraeli légicsapásoknak
2021.05.11. 06:55
A Gázai övezet egészségügyi minisztériuma szerint legalább húszan haltak meg az izraeli légicsapásokban, a sebesültek száma hatvanöt. A palesztin beékelődést irányító Hamász iszlamista szervezet korábban azt közölte, hogy egyik parancsnoka is meghalt a támadásokban.
A Hamász ultimátumának lejárta után, hétfő délután rakétákat lőttek Jeruzsálem irányába. A Hamász azért indított rakétatámadásokat Izrael ellen, mert az Al-Aksza-mecset körüli délelőtti összecsapásokban izraeli rendőrök hatoltak be a Templomhegyre, ahol megsebesült 21 rendőr és 305 palesztin, akik közül a Vörös Félhold közlése szerint 228 embert különböző kórházakba szállítottak, és heten súlyosan megsérültek.
Az Egyesült Államok elítélte a Hamász által Izrael ellen végrehajtott rakétatámadásokat, nyugalomra és a feszültség csökkentésére szólította fel a feleket. Heiko Maas német külügyminiszter Twitter-üzenetében felszólította a szemben álló feleket, hogy kerüljék el a konfliktus kiterjedését, és önmérsékletre intett.
„Semmi sem indokolja az izraeli polgári lakosság elleni rakétatámadásokat, amelyek nem a konfliktus megoldásához, hanem annak újabb értelmetlen kiszélesedéséhez vezetnek” – mutatott rá Maas.
António Guterres ENSZ-főtitkár felszólította Izraelt, hogy tanúsítson „maximális önmérsékletet”. Recep Tayyip Erdogan török államfő Izraelt vádolta a konfliktusért, és a Jeruzsálemben történtek kapcsán izraeli terrorról beszélt.
Meg nem erősített sajtóértesülések szerint hamarosan összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa, hogy megvitassa a jeruzsálemi helyzetet.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.