Német divatcézár: ha nyitva maradnak a határok, visszaadom az útlevelem
2018.05.11. 08:30
A világhírű divatcég, a Chanel kreatív igazgatója, Karl Lagerfeld már korábban is többször bírálta Angela Merkelt és a német kormányt, amiért számolatlanul, ellenőrzés nélkül engedik be az illegális bevándorlókat. A divatikon most azzal fenyegetőzött, hogy visszaadja német útlevelét, ha továbbra is nyitva maradnak a határok.
Karl Lagerfeld a héten jelentette be, ha nem történik érdemi változás, lemond német állampolgárságáról, ugyanis nem tud azonosulni Angela Merkel politikájával, mely nyitva hagyja a határokat az illegális bevándorlók előtt.
A világhírű divattervező a francia Le Pointnak adott interjújában elmondta, ha továbbra is beengedik a tömegesen érkező bevándorlókat, egyszerűen nem marad más választása, minthogy visszaadja az állampolgárságát.
Muszáj Merkelnek azt állítania, hogy nekünk szükséges egymillió migránst befogadnunk akkor, mikor Franciaország mindössze harmincezret fogad be?"
– tette fel a kérdést a tervező.
A divatcézár korábban úgy fogalmazott, nem lehet megölni több millió zsidót azért, hogy évtizedekkel később a meggyilkoltak legrosszabb ellenségét, azaz a muszlimokat hozza be valaki helyettük.
Ismerek valakit Németországban, aki magához vett egy fiatal szíriait, majd négy nap múlva azt mondta: a legnagyszerűbb dolog, amit Németország kitalált, az a holokauszt volt"
– folytatta, utalva arra, hogy a családhoz vett muszlim kisfiú pár nap alatt elhintette az antiszemitizmus magvait.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.