Trágyával és égő szénabálákkal zárják le az autópályákat a gazdák Hollandiában
2022.07.29. 10:46
– jelentette a De Telegraaf című napilap.
Legalább két, több autót érintő balesetet jegyeztek fel az utakon lévő szemét miatt, eddig azonban senki sem sérült meg súlyosan – közölte a holland közszolgálati NOS.
Dutch farmers' protest continue day and night unabated. Tonight on the A50 motorway in Apeldoorn. Dutch farmers are not joking. pic.twitter.com/A6zCGYLsJe
— RadioGenova (@RadioGenova) July 27, 2022
Az utak megtisztítását megakasztotta, hogy a hulladékkupacokban azbesztet találtak, valamint a takarító személyzetet is megfenyegették azzal, hogy következményekkel jár, ha folytatják a munkájukat. Sok vállalkozó azt is közölte a kormánnyal, hogy ettől függetlenül sem akarnak segíteni a takarításban, mivel támogatják a gazdák ügyét, akik közül vannak olyanok, akik egyben az ügyfeleik is.
Az elmúlt hónap tüntetései során holland gazdák ezrei blokkolták a traktorjaikkal az utakat, dacolva Mark Rutte globalista miniszterelnök zöld programjával.
Rutte szerint a lépésre azért van most szükség, hogy megfeleljen az „Európai Unió által az élővilág megőrzésére vonatkozóan támasztott követelményeknek”, a gazdák szerint viszont a kormány már ezzel az intézkedéssel túl messzire megy. Más uniós tagállamok ugyanis nem hoznak ilyen döntést.
Az útlezárásokra reagálva a holland tejtermelők szövetségének elnöke, Henk Bleker már felszólította a tiltakozókat, hogy tartózkodjanak az „emberi életeket veszélyeztető” akcióktól. Elmondta hogy „radikálisan elutasítja ezt a fajta tüntetési módot”, azzal érvelve, hogy ez azt eredményezheti, hogy a közvélemény az ügy ellen fordul. A kaotikus jelenetekért azonban végső soron a kormányt tette felelőssé, amely nem hajlandó leülni tárgyalni a gazdákkal.
Eva Vlaardingerbroek holland politikai kommentátor a Breitbart News Daily-nek nyilatkozva a hónap elején azt mondta , hogy országát a Világgazdasági Fórum Great Reset kísérleti terepeként használják fel. Közölte, hogy az élelmiszerellátás feletti hatalom átvételével a kormányok „teljes ellenőrzést gyakorolhatnak” az emberek élete felett, „ha meg tudják határozni, hogy mit és mikor lehet enni vagy nem”.