Zemmour: Franciaország 5–10 éven belül Libanonná válhat
2022.02.16. 08:00
Eric Zemmour francia elnökjelölt azt mondta a választóknak, hogy Franciaország öt–tíz éven belül olyan lesz, mint Libanon, ha nem őt választják elnöknek, s a jelölt azt is írta az interneten, hogy kötelességének érzi megmenteni a nemzetet a „nagy leváltástól”.
„Maradhattam volna újságíró és író, de úgy éreztem, hogy kötelességem megmenteni Franciaországot a nagy kicserélődéstől” – írta Zemmour a közösségi médiában közzétett bejegyzésében. „Nem vagyok hagyományos politikus: be fogom tartani az ígéreteimet”.
Én előbb kongatom a vészharangot, mint a többiek, mert élesebben érzékelem a problémákat”
– állította a jelölt egy korábbi, vasárnapi bejegyzésében. „Őszintén hiszem, hogy ha nem választanak meg, akkor Franciaország öt vagy tíz év múlva Libanon lesz.”
Zemmour megjegyzései nem szokatlanok a tűzrőlpattant, szakértőből lett politikustól, mivel korábban azt állította, hogy Franciaország 2050-re egy „nagy Libanon” lesz, ha nem történik változás. Az úgynevezett „nagy csere” elméletére való hivatkozások azonban mostanában a francia populista jobboldal által elfoglalt körökön kívül is felbukkantak, és a Les Républicains centrista jelöltje, Valérie Pécresse is magyarázkodásra kényszerült, miután egy beszédében utalt az elméletre – írta meg a Breitbart.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.