Címke: európai parlament
Újabb letartóztatás.
Nemcsak drága pezsgőkkel és arannyal halmozták el Roberta Metsolát, az Európai Parlament elnökét, hanem egy luxuszállodában töltött estéjét is elfelejtette bevallani. Sorra dőlnek ki a csontvázak a brüsszeli korrupciós szekrényből december közepe óta, amikor Eva Kaili, az EP korábbi baloldali alelnöke bukott le azzal, hogy a lakásában 600 ezer eurót találtak egy táskában.
Rosszul záródnak a brüsszeli szekrények. Mi mással lehet magyarázni, hogy egyre-másra hullanak ki a csontvázak az Európai Unió gardróbjaiból. Előbb a szocialista szépség, Eva Kaili és társainak lebukása borzolta a kedélyeket, most pedig Roberta Metsola EP-elnök asszonyról derült ki, hogy majd másfél száz ajándékáról visszamenőlegesen nyilatkozott, korábban nem közölte az átláthatósági szabályoknak megfelelően.
Katar kikéri magának, hogy belerángassák a korrupciós ügybe
Muhammad bin Abdul Rahman Ál Száni katari külügyminiszter szerint országát nem szabad belerángatni az Európai Parlamentet érintő vesztegetési ügybe, mivel a vizsgálatok még folyamatban vannak.
Az Európai Parlament a belga igazságügyi hatóságok kérelmére sürgősségi eljárást indított két képviselője mentelmi jogának felfüggesztésére – tájékoztatott az uniós parlament kedden.
Bombaként robbant a hír, hogy az Európai Parlament szocialista alelnökét, Eva Kailit őrizetbe vették a belga hatóságok, miután az ügyészség szerint Katar jelentős pénzösszegekkel és értékes ajándékokkal próbálta lefizetni Kailit és három másik EP-hez köthető baloldali személyt. A progresszívok szinte már teátrálisan színlelt felháborodása kissé sántít, miután mind a Parlament, mind a Bizottság lobbisták hálójában vergődik évek óta. 2019 óta több mint harmincezer találkozót regisztráltak – önbevallásos alapon – az EP képviselők és a lobbisták között, de a Parlamentben ülő 705 képviselő közül 200 személy szintén nyíltan vállalja, hogy képviselői fizetése kiegészítéseként valamilyen nemzeti vagy transznacionális cég igazgatótanácsában ül, amelyeknek az érdekében bizony gyakran lobbizik is az EU-ban. A tankönyvi definíció szerint a politikai és gazdasági érdekek összefonódását korrupciónak nevezik – kiváltképp, ha Magyarországról és Lengyelországról van szó –, ám Nyugaton ezt általában csak „lobbitevékenységnek” hívják. Ha csak az elmúlt évtizedet nézzük, szemmel látható módon még az olyan uniós „politikai nagyvadak” is, mint Ursula von der Leyen, Jean-Claude Juncker vagy Guy Verhofstadt is igencsak előszeretettel tömték meg zsebeiket bizonyos cégek érdekképviselete érdekében mind nemzetállami szinten, mind brüsszeli megbízatásuk után. Az oly sokat hangoztatott „korrupcióellenesség” alapelvéről egyre inkább kiderül, hogy egy politikai hívószóként jól eladható stratégia, ám valós tartalom nincs mögötte.
Az EP terrorizmust támogató állammá nyilvánította Oroszországot
A Vlagyimir Putyin orosz elnök és kormányzata által ukrán civilek ellen elkövetett bűntettek miatt az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén a terrorizmust támogató és terrorista eszközöket használó állammá nyilvánította Oroszországot.
Küszöbön a megállapodás a Bizottsággal, ami akár azt is jelentheti, hogy hazánk hamarosan hozzájut ahhoz a közel húszmilliárd forintos összeghez, ami alanyi jogon jár neki, de az Európa Parlament baloldali többsége a magyar balos EP-képviselők vezetésével még egy utolsó, minden eddiginél intenzívebb támadást indítottak ellene.
Az ellenzéki EP-képviselőink megint kiállították magukról Starsbourgban magyarellenességből a szegénységi bizonyítványukat.
Az Európai Bizottság úgy véli, ha az unió aggályainak eloszlatására bevezetni tervezett intézkedéseket helyesen, maradéktalanul és hatékonyan hajtja végre Magyarország, akkor azok képesek a szóban forgó problémák megoldására – jelentette ki Didier Reynders, az Európai Bizottság igazságügyi biztosa Strasbourgban.