Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Címke: olaj

Orosz olajembargó: megkongatták a vészharangot Nyugat-Európában

Orosz olajembargó: megkongatták a vészharangot Nyugat-Európában

Üzemanyaghiányra és árrobbanásra számítanak német szakértők, miután vasárnap életbe lépett az orosz kőolaj szigorúbb embargója. Eközben fény derült arra is, hogy az Európai Unió hogyan próbál csendben ügyeskedni az orosz kőolajjal.

Az olaj- és gázeladásból származó orosz költségvetési bevétel 28 százalékkal nőtt tavaly

Az olaj- és gázeladásból származó orosz költségvetési bevételek tavaly 28 százalékkal, 2500 milliárd rubellel (36,71 milliárd dollárral, 1 rubel=5,43 forint) emelkedtek a megelőző évhez képest – közölte az energetikáért is felelős orosz miniszterelnök-helyettes hétfőn.

Életbe lépett a tengeren szállított orosz olajra vonatkozó embargó és az árplafon

Életbe lépett a tengeren szállított orosz olajra vonatkozó embargó és az árplafon

Életbe lépett hétfőn a tengeren szállított orosz olajra vonatkozó, az Európai Unió hatodik szankciós csomagjában rögzített embargó, és az orosz kőolaj hordónkénti 60 dolláros árplafonjáról szóló rendelet.

Az EU és a G7 országok megállapodtak az orosz olaj árplafonjáról

Az Európai Unió és a G7-csoport megállapodott az orosz kőolaj hordónkénti 60 dolláros árplafonjáról, miután az EU-tagországok a tagállami kormányokat tömörítő Tanácsban jóváhagyták az intézkedés unión belüli végrehajtását – közölte az Európai Bizottság szombaton.

A G7-országok és Ausztrália is elfogadta az orosz olaj árplafonjának összegét

A világ iparilag legfejlettebb demokráciáit tömörítő G7-csoport Ausztráliával együtt elfogadta az EU által pénteken javasolt, az orosz olajra kivetendő árplafon összegét – közölte pénteken késő este a G7-csoport.

A nigériaiak is találtak az országukban egy hatalmas olajkészletet

Az ország északi része több mint egymilliárd hordónyi nyersolajat rejthet.

Útmutató a szelektív szankciókhoz

Útmutató a szelektív szankciókhoz

Okkal uralja jó ideje az európai diskurzust a szankciópolitika körüli vita, amit a legtöbb nyugati állam morális kérdésnek próbál beállítani, ám egyre több olyan eset lát napvilágot, amelyek ennek ellenkezőjéről árulkodnak. Az európai gazdaságokat recesszióba taszító – Washingtonban kitalált – büntetőintézkedések szembetűnő módon nem vonatkoznak olyan nyersanyagokra, amelyek az Egyesült Államok versenyképességét sértenék. Az amerikai atomreaktorok működéséhez elengedhetetlen orosz uránium beszerzését továbbra sem akadályozza meg semmi, de a Wall Street Journal legutóbbi oknyomozó riportja szerint az Egyesült Államok egy kiskaput is nyitva hagyott magának Szicíliában, amelyen keresztül továbbra is gond nélkül tud finomított orosz olajat importálni. A New York Times szintén arról írt, hogy a szankciópárti nyugat-európai államok (élen Hollandiával, Spanyolországgal, és Belgiummal) kereskedelmi volumene Oroszországgal egyenesen nőtt a háború kezdete óta. Belgium pedig hónapok óta torpedózza meg azt az EU-s javaslatot, amely megtiltaná az orosz gyémánt behozatalát, amihez ezek szerint nem tapad „az ukránok vére”, mint a gáz- és olajimporthoz.

Az Emírségek elnöke Putyinnal találkozott az OPEC olajkitermelésének drasztikus csökkentése után

Mohamed bin Zayed al-Nahyan sejk, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnöke találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Szentpéterváron, hogy megvitassák a „baráti kapcsolatokat” és a „közös érdekeket”.

Vissza az oldal tetejére