Címke: tokió

Moszkva nem kívánja folytatni a békekötési tárgyalásokat Tokióval

Oroszország nem kívánja folytatni a Japánnal kötendő békeszerződésről szóló tárgyalásokat, a Tokió által az ukrajnai helyzet miatt bevezetett szankciók miatt – közölte hétfőn Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.

Bronzérmet szerzett K1 200 méteren a kajakos Varga Katalin a tokiói paralimpián

Győzött Charlotte Henshaw (50.760), másodikként pedig Emma Wiggs (51.409) végzett. Varga Katalin az első női magyar paralimpiai érmese a sportágnak.

Hárspataki Gábor karatés szintén egy bronzéremmel lett gazdagabb!

Ugyan vereséget szenvedett az elődöntőben, de ezzel az eredménnyel így is történelmet írt a tokiói olimpián.

Tokió 2020 – Újabb magyar arany: Tótka Sándor volt a leggyorsabb

Tótka Sándor hajnali háromnegyed öt tájékán szerzett olimpiai bajnoki címe verte ki a korán kelők szeméből az álmot, a kajakozók 200 méteres távján győzött. Igaz, az olimpiától álmatlanságban szenvedők két-három órával korábban Rasovszky Kristóf nyílt vízi úszó 10 kilométeres távon szerzett ezüstjének is örülhettek, Csipes Tamara pedig szintén ezüstérmet nyert a tokiói olimpia csütörtöki versenynapján.

Csipes Tamara ezüstérmes kajak egyesben 500 méteren, Kozák ezúttal negyedik lett

Csipes Tamara ezüstérmet szerzett a kajak egyesek 500 méteres versenyében a tokiói olimpián, míg Kozák Danuta, aki a szám kétszeres címvédőjeként érkezett a japán fővárosba, ezúttal lemaradt a dobogóról, és negyedik lett.

Tótka Sándor elhozta az aranyat a kajak egyesek sprintversenyén

Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a tokiói olimpián a kajak egyesek 200 méteres versenyében. A szám másik magyar résztvevője, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben.

Tokió 2020: utolsó 200 méterére készül a 35 éves Cseh László

A parádés szerda után gyengébb olimpiai csütörtökre virradtunk. A magyar versenyzők egy része finoman szólva gyengén szerepelt, és érem nélkül zárta a napot. Pedig joggal reménykedtünk a 200 pillangón vb-aranyérmes Kapás Boglárkában, aki azonban negyedik lett. A veterán, 35 éves Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjével búcsúzik a versenyzéstől.

Tokió 2020 – Újabb magyar érem: Siklósi Gergely ezüstöt szerzett párbajtőr egyéniben

A nap folyamán végig remekül szereplő Siklósi Gergely ezüstérmet szerzett a párbajtőr egyéniben a tokiói ötkarikás játékokon. A Honvéd két éve világbajnoki címet szerzett 23 éves, világranglista-vezető vívója a döntőben 15-10-re kikapott a nála jóval gyengébben jegyzett, de ezúttal remek napot kifogó francia Romain Cannone-tól. Szilágyi Áron szombati győzelme után a tokiói magyar küldöttség második dobogós helyét szerezte.