Bezártak egy mecsetet Franciaországban a dzsihád támogatása miatt
2021.12.29. 17:10
A francia beauvais-i nagymecset bezárását hat hónapra rendelték el, mivel a hatóságok szerint a prédikációk „gyűlöletre”, „erőszakra” és „dzsihádra” buzdítottak. A kedden bejelentett végzés 48 óra múlva válik végrehajthatóták, bár a mecset ügyvédje állítólag ideiglenes intézkedést kért a végzés ellen.
A Le Monde beszámolója szerint
„Kezdeményeztük a beauvais-i mecset bezárását, mivel teljesen elfogadhatatlan, ahogyan a keresztények, a homoszexuálisok és a zsidók ellen hergelnek” – mondta Darmanin.
A Le Monde beszámolója szerint a állítólag felfüggesztett imámot azzal vádolják, hogy „kötelességként” hirdeti a dzsihádot, valamint védelmezi „az iszlám szigorú és radikális gyakorlatát és a vallási szabályok felsőbbrendűségét a pozitív joggal szemben, amellyel kapcsolatban legitimálja az engedetlenséget”.
A lap szerint azzal is megvádolták, hogy „gyűlöletre” és „bizonyos emberkategóriák, például a zsidók, a keresztények vagy a homoszexuálisok elleni diszkriminációra” szólított fel.„ A mecset bezárásának elrendelésére akkor került sor, amikor számos francia muszlim csoport beleegyezett, hogy aláírja az új kormányzati chartát, és ezzel elkötelezi magát amellett, hogy az országon belül elzárkózik a külföldi befolyástól és a politikai iszlámtól – írta meg a Breitbart.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.