Negyeddöntőbe jutottak Babosék

MTI

2020.10.04. 19:29

A címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a harmadik mérkőzését is megnyerte, ezzel a negyeddöntőbe jutott a francia nyílt teniszbajnokságon.

A magyar, francia duó a vasárnapi nyolcaddöntőben két sima játszmában múlta felül az Andreea Mitu, Patricia Maria Tig román párost.

A második helyen kiemelt Babosék – akik közösen diadalmaskodtak az elmúlt két évben a világbajnokságon – lendületesen kezdtek, ám 4:0-nál több mint egyórás esőszünet következett. A címvédő kettős 5:0 után két gémet elvesztett, de 32 perc alatt így is hozta a nyitószettet.

A folytatásban a magyar, francia duó 2:1-es vezetésnél brékelt, majd előnyét végigvitte, és 66 perc alatt lezárta a meccset.

Babosék a nyolc között a Marta Kosztyuk, Aljakszandra Szasznovics ukrán, fehérorosz párossal csapnak össze.