A fejlett országok csak pislognak, amikor meglátják, hogy mennyit költ Magyarország a családokra
2017.09.23. 14:00
Az államtitkár manipulációnak nevezte a feministák azon állítását, mely szerint a családok támogatása, vagyis a CSOK nem több intézményesített korrupciónál. Mint mondta: egyesek nehezen tudják elfogadni, hogy a liberális trendekkel szembemenő magyar kormány a családok megerősítésében gondolkodik. Bár a döntés természetesen a fiataloké, a kormány mégis igyekszik támogatni őket, ha mondjuk épp családalapításra készülnek.
Mivel elöregedő társadalom vagyunk, a gyermekvállalás hasznos szempontnak bizonyul, segíthet megállítani a népességfogyást. Igaz, a családsegítő intézkedések jelentős része azoknak szól, akik már megszületett gyermekeiket nevelik – mondta az államtitkár.
Az ő terheik folyamatos csökkentésének hála ma egy hazai, átlagos nagycsaládban, ahol mindkét szülő átlagbérért dolgozik, nem kell fizetniük egy fillér személyi jövedelemadót sem. Az általános iskolások ingyen kapják a tankönyveket; négy bölcsődés gyerekből három ingyenesen étkezik; az édesanyák pedig ma már eldönthetik, hogy a szülést követően korán vagy később térnek vissza a munka világába.
Magyarország 2010-hez képest megduplázta a családok támogatására fordított központi költségvetési forrást: az összeg 960-ról közel 2000 milliárd forintra emelkedett. A GDP-arányos költségvetési ráfordítás jövőre már 4,8 százalékos lesz, míg az OECD-átlag jelenleg 2,55 százalék, tehát majdnem kétszer annyit fordítunk arányaiban családtámogatásra, mint a fejlett országok középértéke. Jövőre például egy gyermekes család átlagosan közel egymillió forinttal több támogatást kap majd, mint 2010-ben.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.