Orbán zseniálisan odaszúrt a bevándorláspárti svédeknek
2019.03.21. 11:26
Ahogyan arról tegnap beszámoltunk, az Európai Néppárt szerdai közgyűlése után a pártszövetség úgy döntött: nem zárják ki, és nem függesztik fel a Fideszt. A magyar miniszterelnök a közgyűlést követő brüsszeli sajtótájékoztatóján leszögezte, hogy saját maguk ajánlották fel a jogaik gyakorlásának felfüggesztését.
A sajtótájékoztató legnagyobb pillanata azonban kétségkívül az volt, amikor Orbán Viktor odaszúrt a bevándorláspárti svédeknek és a többi skandináv liberálisnak.
A magyar miniszterelnök ugyanis példaként hozta fel Ausztria esetét, amikor az ezredfordulón az ÖVP és az FPÖ koalícióra lépése miatt óriási hadjárat indult az osztrákok ellen az Európai Unióban, melynek következtében a mostanihoz hasonló „bölcsek tanácsa” állt fel, hogy megvizsgálja a jogállamiság helyzetét az országban.
Az Osztrák Néppárt (ÖVP) akkori elnöke és Ausztria kancellárja pedig nem más, mint Wolfgang Schüssel volt, aki ma annak a bizottságnak lesz a tagja, mely Magyarországgal szemben fog vizsgálódni.
20 évvel ezelőtt Schüssel urat vizsgálták jogállami ügyekben. Most ő vizsgál jogállami ügyeket. Ez azt jelenti, hogy 20 év múlva én fogok vizsgálni jogállami ügyeket. Mondjuk a svédeket és az egyéb skandináv liberálisokat. Ez a perspektíva engem vonz”
– szúrt oda viccesen a bevándorláspárti erőknek Orbán Viktor.
Fidelitas
Miniszterelnök úr ma is megmutatta Brüsszelben a magyar virtust. Add tovább!
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.