Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Soros György és a bevándorlás pártját fogja a Velencei Bizottság

888.hu

2018.12.14. 21:20

A Velencei Bizottság szerint "hatályon kívül kell helyezni a "Stop Soros" törvénycsomagot". Orbán Balázs államtitkár szerint a Velencei Bizottság jogi tanácsadó profilját "politikai nyomásgyakorló karakterre" cserélte a bevándorlási különadóról alkotott véleményével, és egyértelmûen a bevándorlást pártolók oldalára állt.

Az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatala (ODIHR) és a Velencei Bizottság jogi szakértői az állásfoglalásukról nyilvánosságra hozott sajtónyilatkozat szerint elismerték: az államok adókat vethetnek ki bevételeik növelése céljából, valamint adók vethetők ki olyan tevékenységek visszaszorítására és büntetésére, amelyek – noha jogszerűek – nem tekinthetők közérdeknek. A szakértők hangsúlyozták azonban, hogy az adóztatást nem szabad az – Emberi Jogok Európai Egyezményében, a Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmányában és más nemzetközi jogi normák által szavatolt – egyesülési és véleménynyilvánítási szabadság gyakorlásától való elriasztásra használni.

A szakértők hangsúlyozták, komoly kétségeik vannak a törvény 253. szakaszában foglalt célkitűzések legitimitásával kapcsolatban. Az adó nem csupán kormányzati tevékenységet finanszíroz, hanem "elriaszt" a migrációval összefüggő egyesületi tevékenység végzésétől. Az olyan nyilvánvalóan semleges eszköznek mint egy új adó felhasználása egyéneknek vagy szervezeteknek az általuk képviselt nézetek miatti megbüntetésére a szakértők szerint ellentétes a hatóságok által nem kedvelt csoportok szólás- és egyesülési szabadságával.

A különadó korlátozza a nem kormányzati szervezetek (NGO) abbéli szabadságát, hogy meghatározzák céljaikat és tevékenységüket, illetve korlátozza abbéli képességüket, hogy közérdeklődésre számot tartó ügyeket karoljanak fel.

A szakértők hangsúlyos problémának minősítették a törvényben szereplő jelentéstételi kötelezettséget a külföldi támogatásokról, és ennek összekapcsolását a büntetőtörvénykönyv 353A cikkével, amely bevezeti az illegális bevándorlás elősegítésének büntetőjogi fogalmát is. Ezenkívül a jelentéstételi kötelezettségek – beleértve az adományozó szervezet nevét, vagy személyazonosságát –, olyan "túlzott állami ellenőrzési" környezetet teremthetnek, amely nem járul hozzá az egyesülési szabadság fenntartásához – hangsúlyozzák.

A Velencei Bizottság a bevándorláspártiak oldalára állt

A Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint a Velencei Bizottság jogi tanácsadó profilját "politikai nyomásgyakorló karakterre" cserélte a bevándorlási különadóról alkotott véleményével, és egyértelműen a bevándorlást pártolók oldalára állt.

Orbán Balázs ezt arra reagálva közölte pénteken az MTI-vel, hogy a Velencei Bizottság állásfoglalásában azt írta, hatályon kívül kell helyezni a civil szervezeteket érintő magyar migrációs különadóra vonatkozó szabályozást, mert sérti a szólás- és az egyesülési szabadságot.

Az államtitkár közölte:

a bizottság a bevándorlást pártolók és ellenzők közötti küzdelem szereplője lett, az előbbiek oldalára állt, és politikai nyomást akar gyakorolni a bevándorlást ellenző tagállamokra."

Ennek érdekében a testület jogi tanácsadó profilját "politikai nyomásgyakorló karakterre" cserélte – fogalmazott Orbán Balázs.

Hozzátette: pénteki véleményében a bizottság nem jogi elemzéseket, vagy állásfoglalásokat tett, hanem politikai állításokat fogalmazott meg.

Egyebek között azt írta, hogy a nem kormányzati szervek és a migráció között nincs összefüggés, álláspontja szerint a migráció támogatása bizonyos szempontból közérdek lehet, és azt is leírták, hogy az államoknak nincs joguk a migrációt támogató tevékenységet extra adóval sújtani.

A kormány álláspontja Orbán Balázs elmondása szerint az, hogy a migrációt támogató szervezetek tevékenysége komoly költségvetési hatásokkal jár, mert Magyarország az adófizetők pénzéből végzi a határvédelmi tevékenységet, amelyet épp ezek a szervezetek ásnak alá. Hozzáfűzte: ha a Velencei Bizottság "groteszk jogi logikáját" elfogadnák, akkor nem lehetne extra adóval sújtani a környezetszennyező tevékenységeket, vagy az egészségtelen ételek fogyasztását sem, mert ezek is alapvető jogokat korlátoznak.

Emiatt – tette hozzá – okszerű ezen szervezetek esetében a különadó kivetése.

Orbán Balázs megjegyezte: az adózás nemzeti szuverenitás kérdésébe tartozik, egy nemzetközi szervezetnek nincs beleszólása abba, hogy egy állam milyen adópolitikát folytat.

Az államtitkár egyértelműnek vélte, hogy a bizottság többsége azért tartotta fontosnak Magyarország kérését figyelmen kívül hagyva elfogadni az álláspontot, hogy az Európai Bizottság minél előbb elindíthassa az eljárást, és nyomást gyakoroljon Magyarországra migrációs politikájának megváltoztatása érdekében.

Orbán Balázs jelezte, ennek ellenére a kormány kitart szigorú migrációs politikája mellett, és garantálni fogja a magyar emberek biztonságát.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére