Eddig tartott az álom: Magyarország-Belgium 0-4

MAGYARORSZÁG-BELGIUM 0-4 (0-1)

Gólszerző: Alderweireld, Batshuayi, Hazard, Carrasco

Nektek meg köszönjük, fiúk. HAJRÁ, MAGYAROK!!!

Jó volt ezt megélni, hogy egy nyolcaddöntőt láthattunk a magyar válogatottal az egyik oldalon.

Tudom, hogy sport esetében nincs ilyen, hogy "ha", de szívesen megnéztem volna ezt a mérkőzést úgy, hogy Kleinheisler nem sérül meg a bemelegítésnél, Fiola pedig felépül. Õ nagyon hiányzott. Hazard olykor megbolondította a magyar védőket. Megnéztem volna, mihez kezd Fiolával.

A negyedöntőben Belgium Wales ellen lép pályára. Magyarország válogatottjának eddig tartott a franciaországi Európa-bajnokság.

Vége a mérkőzésnek! Ez a mérkőzés nem sikerült jól a magyar válogatottnak. Harcoltak, de a belga egy sokkal jobb válogatott, mint a miénk. Az összecsapás előtt bíztunk abban, hogy a csapategység, ami jellemző Storck csapatára, meghozza gyümölcsét, de a belgát teljesen más szinten játszottak és nagyon okosan.

91. perc: belga sárga

Fellaini kapja kakaskodásért

90. perc: Gól

Elek kerül helyzetbe a 16-on belül, Courtois nagyot véd... Az ellentámadásból átszaladnak rajtunk, Carrasco lefutja Langot és elpasszol Király mellett. (0-4)

89. perc: belga sárga

Batshuayi kapja. Elrúgta a labdát

Feltételezem, nem vagyok egyedül, ha azt mondom, hogy le vagyok sújtva. Sajnálom a fiúkat, de az igazság az, hogy ezen a meccsen ennyivel is jobbak voltak nálunk.

Eddig tartott az álom. Ez a két gyorsan jött gól letaglózta a magyar válogatottat. Becsülettel mennek még a fiúk, de már ők is tudják, hogy ez a hajó már elment.

83. perc

Szalai 10 méterről kapura fordul, Courtois szögletre üti a labdát. Még ebben a percben Lovrencsics is próbálkozik, de a bróelga kapus másodszorra védi a löketet.

Cserék: Hazard helyett Fellaini, nálunk Juhász helyett Böde.

79.perc Gól

Még fel sem ocsúdtunk a gól okozta sokktól, Hazard is betalál. 16-ról a bal alsót lövi ki. (0-3)

78. perc Gól

Hazard minden védőnket  lefutotta, beadására a most beálló Batshuayi érkezik és 4 méterről Király kapujába lő. (0-3)

77. perc

Carrasco kapott nagy labdát, de Kádár szögletre tisztáz

76. perc: belga csere

Lukaku le, Batshuayi be.

75. perc

Kádár sarkazása után Lovrencsics lódul meg a baloldalon, de beadása túl mély. Pintér helyett bejön Nikolics.

73. perc

Lovrencsics baloldali beadása picit magas Pintérnek.

Az a gond, hogy a belgák sokkal jobban tudják, hogy mit kell kezdeni a labdával. Sokkal nagyobb sebességben teszik a dolgukat, mint mi.

70. perc: belga csere

Mertens helyett Carrasco

68. perc: belga sárga

Vermaelen buktatta Pintért... A szabadrúgást Dzsudzsák ívelte a hosszúra, Juhász 13 méterről keresztbe ellőtt a kapu előtt. Nagyon veszélyes helyzet volt.

66.perc

Pintér megpattanó 24 méteres lövését Courtois bravúrral védi.

Az elmúlt percekben Belgium átvette az irányítást. Mintha el akarnák dönteni a meccset.

62. perc

Witseltől kapott labdát lő el Nainggolan, elég borzalmasan.

61. perc: magyar sárga

Elek kaszálta el Hazardot.

Hazard elképesztően ügyes labdarúgó. Lang nem nagyon bír vele.

59. perc

Mertens érkezett az ötösünkre beérkező labdára, de Guzmics szorításában nem tudott lőni.

Jó látni, hogy egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet a magyar válogatott. Már csak az eredményen kellene kozmetikázni.

Jól megy ezekben a pillanatokban a csapat... Csak sajnos a hiba is sok.

54. perc

Dzsudzsák baloldali beadását Vermaelen az utolsó pillanatban fejeli el Szalai elől.

52. perc

De Bruyne megy el a jobboldalon, 17-ről vállalkozik, de keresztbe elmegy a labda.

50. perc

Elek ad jó labdát Szalainak, aki 14 méterről, kicsit kisodródva lő, de kapu mellé.

Zaklatottan indult a fordulás után a játék, a kezdeti nehézségeken talán mát túl vannak a fiúk.

47. perc: magyar sárga

Lang taglózta le Hazardot. A belga nagy falat neki. Ilyenkor sajnálhatjuk Fiola sérülését.

46. perc

Hazard forgatja meg Langot és a baloldalról, 15 méterről tüzel, Király hatalmasat véd.

46. perc

Elkezdődött a második játékrész. Nálunk egy csere: Gera helyett Elek Ákos

Kapura lövések: 16-6 a belgák javára. Ráadásul a fele el is találta Király kapuját.

Az UEFA honlapja alapján 57%-ban van nálunk a labda, de ez inkább annak köszönhető, hogy a félidő második felében nagyon visszahúzódtak a belgák .Az viszont fantasztikus, hogy 92%-os pontossággal passzolunk, Sajnos ezek között egy kulcspassz sincs, a belgák meg ebben bővelkedtek.

Sajnos nagyon korán jött a gól, utána nem nagyon sikerült rendezni a sorokat, percekig csak kerestük a labdát. Utána a belgák tudatosan visszaálltak és a kontrákra rendezkedtek be, amiben nagyon jók. Ennyi támadást még a portugálok sem vezettek ellenünk, nagyon nehéz volt megállítani őket. Olykor mi is eljutottunk Courtois kapujáig, kis szerencsével gólt is lőhettünk volna, de az igazat megvallva, eddig hízelgő a számunkra, hogy csak egy góllal mennek a belgák.

Vége az első félidőnek, a játékvezető nem hosszabbított!

Iszonyú nehéz ez a meccs. Le a kalappal a fiúk előtt, próbálkoznak, ahogy tehetik támadnak, de a kontráik elképesztően veszélyesek.

42. perc

Mertens kétszer is hatalmas helyzetbe került, először Király véd, utána a védők blokkolnak

41 perc

Dzsudzsák lő 17 méterről, a labda elmegy a védő lába alatt és centikkel a bal kapufa mellett.

Storck keverget, de nem találja a megoldást. Dzsudzsák most középen játszik.

39. perc

Lovrencsics bombáz 24 méterről, centikkel a léc fölé.

38. perc

Megint De Bruyne kerül helyzetbe, de Király megint magabiztos. Nagyon agilis a belga.

Király az esetnél megsérült. Fáj a keze.

35. perc: magyar sárga

Kádár kapta... A megítélt 17 méteres szabadrúgásból De Bruyne a lécet találja telibe. Király beleért a labdába.

90%-os pontossággal passzolunk. Ez nem semmi. Õk 86.

32. perc

Lukaku veszi el Gerától a labdát a félpályánál, 30 métert vezeti, majd lő 25-ről, de lecsúszik neki.

Elképesztő sebességgel képesek felfejlődni.

30. perc

De Bruyne elé löbbölik a labdát a 11-es pont magasságába, rögtön megfejeli kapura, de Király véd.

Nagyon kell vigyáznunk, mert mintha szándékosan átadnák nekünk a pályát, hogy a kontrákkal megindulhassanak.

Kicsit megnyugodott a csapat. Támadgat, de messze nem olyan veszélyesen, mint a belga. Sajnos jobbak nálunk, és az előny tudatában okosan játszanak.

24. perc

Szalaitól kap labdát Dzsudzsák, 24 méterről, kicsit szorongatott helyzetben lő, de Courtois véd.

23. perc

Kádár baloldali beadását Courtois húzta le Szalai feje elől. Szép beadás volt.

Lovrencsics és Dzsudzsák oldalt cserélt. Most Lovrencsics van a baloldalon.

20. perc

Lukaku készíti le a labdát Alderweireldnek, aki 27-ről lő, magasan fölé.

A labdatartás elég kiegyenlített. 51-49 nekik. Sajnos, nagyon veszélyesek, amikor ők birtokolják.

15. perc

De Bruyne kap egy kiugratást Lukakutól, Guzmicsot lefutja, de 15 méteres lövését Király szögletre védi.

Túl korán jött. De nem baj, van idő javítani. Próbálkozunk is.

Rögzített szituációból nem lehet ilyen gólt kapni. Valaki nagyon elnézte a védekezést.

10. perc Gól

De Bruyne baloldali szabadrúgására Alderweireld robban be, teljesen tisztán fejelhet, Király tehetetlen. Juhász és Guzmics is csak nézte, ahogyan szabadon ugrik fel a belga védő. (0-1)

Nyomnak a belgák. Jó volna megúszni még sokáig és megnyugodni.

8. perc

De Bruyne is próbálkozik 18 méterről, Király könnyedén véd.

7. perc

Lukaku is helyzetbe kerül, de Király védi közeli lövését

6. perc

Lovrencsics húz befelé a jobboldalon, beadásszerű lövését védi Courtois

5. perc

De Bruyne lő 18 méterről, 1 méterrel a kapu fölé.

Többet a labda a belgáknál, de eddig nagyon fegyelmezetten védekezik a magyar csapat.

Ahogyan reméltük, nem kezd megilletődötten a magyar válogatott.

1. perc

Belgium kezdte a mérkőzést.

Himnuszok!

A magyar csapat meggypiros mezben, a belgák világoskékben.

A csapatok már a játékos kijáróban. Hamarosan jönnek a himnuszok is!

Kapusaink Fülöp Mártonra is gondolnak. Az utolsó belgák elleni mérkőzésünk második félidejében ő védte a magyar kaput. A mai mérkőzésen ott lesz Király kapujában Fülöp kesztyűje, hogy ő is pályán lehessen a többiekkel.

A portugálokon már túl vagyunk, most már a belgákat kellene megcsapni!

HAJRÁ, MAGYAROK!!!

Dárdai Pál hiszi, hogy a csapat eddig olyan teljesítménnyel rukkolt elő az Eb-n, hogy ez akár a Belgák ellen is elég lehet. Akár nyerünk a rendes játékidőben, akár úgy, hogy hosszabbítás után jutunk a 8 közé.

Nem indul jól az este!

Közben egy nagyon rossz hírt kaptunk, ami felboríthatja az egész eddig eltervezett taktikánkat. Kleinheisler László, aki eredetileg kezdő lett volna, de bemelegítés közben megsérült. Helyette Pintér kap helyet a kezdőben. Várhatóan a védelem előtt fog szűrni, és vagy Nagy Ádám, vagy Gera Zoltán lép fel Kleinheisler pozíciójába.

Üdvözlöm olvasóinkat!

Ez a nap is elérkezett: a magyar válogatott nyolcaddöntőt játszhat egy Európa-bajnokságon. Az ellenfél nem akármilyen, hiszen a világranglista második Belgiummal kell farkasszemet néznie Bernd Stock csapatának.

Be kell látni, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, de ha picit játszadozunk a számokkal, akkor még ezt is kihozhatjuk. A portugálokkal - ki ne tudná - egy fantasztikus mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszottunk. Belgium viszont nem sokkal az Eb előtt kikapott Ronaldóéktól.

De inkább azt csodáljuk, mi hogy játszottunk Portugália ellen:

Belgium az E-csoport második helyén végzett Olaszország mögött. Rosszul indult az Eb a számukra, hiszen a későbbi csoportgyőztestől kikaptak 2-0-ra egy egészen sima mérkőzésen. Hamar észbe kaptak, mert rá 4 napra Írországot leiskolázták, és az utolsó fordulóban is nyertek Svédország ellen, amely válogatott ezzel el is búcsúzott a további küzdelmektől.

A Toulouse-i stadion csak kicsivel több, mint 30 ezer néző befogadására képes, de a hírek szerint megint legalább 10-12 ezer magyar foglal helyet a helyszínen, vagyis várhatóan újra fantasztikus hangulatban lépnek pályára Dzsudzsákék.