Az Érd elkapta a Fradit!

2016.10.01. 21:27

Az előző kiírásban bajnoki ezüstérmes, BL-résztvevő Ferencváros kikapott Érden a női kézilabda NB I 4. fordulójában.

Az előző bajnoki évad ezüst- és bronzérmese találkozott majd 2000 néző előtt Érden, de a Ferencváros számára intő jel volt, hogy  korábban is csak nehezen tudott nyerni az érdiek ellen.

Az első félidő azonban – egy kisebb megingástól eltekintve – a Fradié volt, négygólos előnnyel, 19-15-ös vendég vezetéssel zárult az első 30 perc.

Az Érd azonban jól játszott a folytatásban. Az utolsó negyedóra elején már csak egy gól volt a hazai csapat hátránya. Az utolsó 10 percre pedig át is vette a vezetést Szabó Edina csapata.

Az utolsó percekben volt minden, de leginkább egy végtelenül izgalmas mérkőzés. Az 57. percben fordított a Ferencváros (28–29), de az utolsó percet Krpezs találatával a hazaiak várták már előnyben.

Schatzl egyenlített, ám Krpezsben benne volt még egy gól, így az Érd nyerte a hihetetlenül izgalmas rangadót.
  • A női kézilabda NB I, 4. forduójában:
  • ÉRD – FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–30 (15–19)
  • Érd, 1700 néző.

A két vezetőedző a meccs után így összegzett.

Szabó Edina:

Kézilabdázni lehet ennél jobban, de nem baj. A csapat kicsit izgult az elején és sokat hibázott, ám izgalmas mérkőzést vívtunk."

Elek Gábor:

Nagyon kellemetlen most ez a vereség, de nem dőlünk a kardunkba, megyünk tovább. A két legnehezebb ellenfelünkön idegenben túl vagyunk. A BL-ben ennél sokkal többre lesz szükség."