Õszi bajnok a Videoton, nagyon szoros az élmezõny

2016.12.10. 17:34

Az NB I 19., utolsó idei fordulójában ellentétes eredményeket értek el az éllovasok, így azonos pontszámmal zárja az õszt az elsõ három helyezett.

A Diósgyőr nehezen, de 1—0-ra legyőzte a Gyirmótot, így a győri csapat nagyon nehéz helyzetbe került, a DVTK viszont bennmaradó helyen telel.

Az Újpest tíz forduló óta veretlen, igaz, ebből a tízből nyolc meccs döntetlen volt, ma viszont nyerni tudtak a lilák, 2—0-ra a Debrecen ellen. A Loki így akár kieső helyen is telelhet, ha nyer este az MTK. Az Újpest végül beverekedte magát a tabella felsőházába.

A Paks némi meglepetésre 1—0 megverte a Vasast, így hiába állt az élen sokáig az angyalföldi együttes, végül a harmadik helyen tölthetik csak a telet, igaz, pontszámban nincs hátrányuk.

A Honvéd 1—0 gyűrte le a Mezőkövesdet, ezzel a kispestieknek is 34 pontja van, akárcsak a Vasasnak és a Videotonnak.

A Videoton ugyan vezetett, de végül csak 1—1-et ért a Haladás ellen, de így is őszi bajnok a fehérvári csapat.

18 órától örökrangadó, Fradi-MTK.
Az esti meccstől függetlenül az első három csapatnak 34 pontja van, Videoton, Honvéd, Vasas a sorrend az élen.

A Fradi a negyedik, kérdés, mennyi lesz a hátránya a zöldeknek. A Gyirmót biztosan utolsó marad februárig, az viszont még nem dőlt el, hogy az MTK vagy a Debrecen telel-e még a kiesőzónában. Mindkét csapat számára nagy szégyen lenne ez, az MTK-nak meg kéne vernie a Fradit ahhoz, hogy a vonal felett várhassa a folytatást.