Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kiderül, hogy mennyit loptak ki a 4-es metróból

888.hu

2017.01.26. 18:28

A kormány nevében a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára adta át a Fõpolgármesteri Hivatalnak az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentését a 4-es metró beruházásáról.

Csepreghy Nándor a Főpolgármesteri Hivatal előtt tartott sajtótájékoztatóján közölte: a kormány döntése alapján, Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter utasítására adta át a jelentés teljes dokumentációját Tarlós István főpolgármester titkárságának.

Demszkyék 166 milliárdot loptak el

Az átadás céljáról szólva hozzátette: ahhoz, hogy a magyar kormány kialakíthassa álláspontját és válaszolhasson az Európai Bizottság felvetésére, miszerint a 4-es metró beruházása kapcsán a 2010 előtti városvezetés 166 milliárd forintot “lopott, csalt el vagy használt fel szabálytalanul”, meg kell ismernie a Fővárosi Önkormányzatnak mint kedvezményezettnek és a jelenlegi vezetésnek mint jogutódnak a véleményét.

Ezért – folytatta – a jelentéshez mellékelt kísérőlevélben arra kérte Tarlós Istvánt, hogy február 28-ig ossza meg a magyar kormánnyal az OLAF-jelentésben feltárt cselekményekkel kapcsolatos álláspontját, hogy elindulhasson az egyeztetés a magyar kormány és az Európai Bizottság között.

Csepreghy Nándor hangsúlyozta: bízik abban, hogy a Fővárosi Önkormányzatban elvégzett munka érdemben hozzájárul majd ahhoz, hogy a kormány csökkentse a kárt, amit a 2010 előtt városvezetés és kormány okozott Magyarországnak.

Ha engedélyezik, egy napon belül nyilvános lesz a jelentés

A jelentés nyilvánosságra hozására vonatkozó kérdésre válaszolva az államtitkár közölte: nem a magyar, hanem az európai adatvédelmi szabályok alapján minősítette az OLAF a dokumentumot, ezért a magyar kormány a Európai Bizottsághoz akkreditált álladó képviseletén keresztül azt kérte a szervezettől, hogy oldja fel ezt az európai korlátozást.

Szerinte ha az OLAF és az Európai Bizottság feloldja azt, a magyar kormány egy napon belül feltölti a jelentést a honlapjára. Hozzátette: a kormány világos, írásos nyilatkozatot vár az OLAF-tól és az Európai Bizottságtól ebben az ügyben.
Úgy vélte: nem kérdés, hogy Magyarország 13 éves európai uniós történetének legnagyobb fejlesztéséről és legnagyobb korrupciós ügyéről van szó.

Csepreghy Nándor azt üzente azoknak a baloldali politikusoknak, akik különböző technikai okokra vezetik vissza az ügyet, hogy az állítások nem igazak, az Európai Bizottság kilátásba helyezett büntetésének az egyedüli oka,

a Demszky-korszakban ellopott, elcsalt vagy szabálytalanul felhasznált forrásmennyiség”.

Kérdésre válaszolva elmondta: a teljes beruházás 452 milliárd forintos költségvetéséből 272 milliárd forintnyi szerződés érintett korrupciós ügyben, ebből 166 milliárd forintról mondja azt az OLAF, hogy ellopták vagy elcsalták. Hozzátette: a 166 milliárd forintból 76 milliárd forint érkezett EU-s fejlesztési projektből, aminek 15 százalékát a hazai, 85 százalékát pedig az Európai Bizottság költségvetése állta.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére