Magyar éremesõ is lehet ma a vizes vébén

2017.07.26. 09:28

ÉLÕBEN az elõfutamok, délután pedig Cseh László, Kenderesi Tamás és Hosszú Katinka is döntõben úszik majd, és lesz vízilabda helyosztó is.

Délelőtt először Joó Sára úszik a magyarok közül, 9:30-kor az 50 méteres háton. Utána 9:45 után a férfi 100 méter gyorson Kozma Dominik és Bohus Richárd méretteti meg magát, ők mindketten tagjai a csodálatos bronzot elérő 4*100-as váltónak.

10 után női 200 pillangón Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána úszik előfutamot, majd 10:34-kor férfi 200 vegyesen Sós Dániel is úszik. A délelőtt magyar részét a vegyes csapatok 4*100 méter vegyes váltója zárja, melyben Balog Gábor, Gyurta Dániel, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna.

Kora délután először játszik helyosztót a női vízilabda-válogatott, 15 órakor Görögország ellen játszanak a lányok.

Késő délután Hosszú Katinka úszik először döntőt, nem sokkal fél 6 után a női 200 méter gyorson. Utána 6-kor következik egy talán még fontosabb döntő, a férfi 200 méter pillangó, amiben Cseh Laci és Kenderesi Tamás is szerepel, mindketten éremesélyesek.

A délelőtti eredményektől függően elődöntőkben még úszhatnak magyarok este, addig is kövessétek nálunk az előfutamok eredményeit.

9:39: Joó Sára az ötödik lett a futamában, egyéni csúccsal. Sajnos így sem jutott tovább, volt még utána három futam.

10:10: Bohus a tizenegyedik előfutamon ötödik lett, most jön az utolsó futam Kozma Dominik részvételével.

10:12: Kozma Dominik hetedik lett a saját futamán, sajnos egyik magyar sem jutott tovább, Bohus a 18. lett, Kozma 21.

10:14: Kozma Dominik szerint nagyon gyenge időt úszott, elégedetlen. A saját legjobbjával továbbjutott volna.

10:28: Szilágyi Liliána megnyerte az előfutamát 200 pillangón, ezzel szinte biztosan tovább is jutott, gratulálunk, szép volt!!

10:33: Hosszú Katinka is megnyerte a saját futamát, szoros volt a vége!

10:34: Mindkét magyar megnyerte a saját futamát, mindketten továbbjutottak, szép volt lányok! Hosszú a legjobb idővel, Szilágyi az ötödik idővel jutott tovább.

10:36: Hosszú Katinka délután nem lép vissza sem az elöntőjéből, sem a döntőjéből. Kemény délutánja lesz.

10:49: Sós Dániel nyolcadik lett a futamában, ezzel most a 15., de van még egy kör, így szinte biztos, hogy nem jut tovább.

10:54: Sós a 22. lett végül.

11:19: A vegyes váltó a harmadik lett az előfutamában, de aztán kizárták a csapatot, mert az első váltás szabálytalan volt. Egyébként a nyolcadik helyen a döntőbe jutottunk volna.