Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az USA erõsen szondázza Kim Dzsongun rendszerét

Horváth József György

2017.09.30. 17:32

Errõl is szó volt azon a találkozón, ahol kereskedelmi kérdésekrõl, Észak-Koreáról és Donald Trump amerikai elnök novemberi látogatásáról tárgyalt Rex Tillerson amerikai külügyminiszter és Hszi Csin-ping kínai elnök.
PEKING, 17:32

Erről is szó volt azon a találkozón, ahol kereskedelmi kérdésekről, Észak-Koreáról és Donald Trump amerikai elnök novemberi látogatásáról tárgyalt Rex Tillerson amerikai külügyminiszter és Hszi Csin-ping kínai elnök.

Jang Csie-cse külügyi államtanácsossal folytatott megbeszélése előtt Tillerson közölte, hogy Trump és Hszi "nagyon rendszeres és közeli munkakapcsolatot" épített ki. Nyilatkozata szerint látogatása lehetőséget nyújt arra is, hogy felmérjék a két elnök áprilisi floridai találkozója óta a felek között elért eredményeket.

Tillerson másodszor járt külügyminiszterként a kínai fővárosban. Az elnökön és a külpolitikai főtanácsadón kívül találkozott Vang Ji külügyminiszterrel, aki közölte vele, hogy a kínai-amerikai kapcsolatok előtt "nagy lehetőségek állnak a jövőben".

Újságírók kis csoportja előtt Tillerson megjegyezte, hogy az Egyesült Államok teszteli Észak-Koreát annak érdekében, hogy lássa, érdekelt-e a párbeszédben, és azt állította, hogy közvetlen kommunikációs csatornáik is vannak Phenjannal.

Kérdéseket teszünk fel. Kommunikációs vonalaink vannak Phenjannal, nem vagyunk teljes sötétségben, két-három nyitott kommunikációs csatornánk van Phenjannal"

– mondta Tillerson. "Tudunk velük beszélni, beszélünk velük". "Szondázzuk őket (Kim rendszerét), figyeljenek továbbra is ránk" – tette hozzá. Tillerson ugyanakkor biztosított arról, hogy Kína nem játszik közvetítői szerepet Washington és Phenjan között, ez a "saját csatornáikon" történik.

Peking és Washington kapcsolata egyre fontosabb, amióta az észak-koreai kísérleti atomrobbantások és ballisztikusrakéta-kísérletek újabb szakaszba léptek, valamint a Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump amerikai elnök közötti személyes sértegetések és háborús fenyegetések nem mutatják a diplomáciai megoldás lehetőségét. Trump szigorúbb intézkedéseket követel Phenjannal szemben Kínától, az észak-koreai rendszer fő kereskedelmi partnerétől, segélyezőjétől és diplomáciai támaszától.

A kínai kereskedelmi minisztérium csütörtökön bejelentette, hogy az Észak-Korea ellen hozott ENSZ-szankciók keretében a Kínában működő észak-koreai vállalatoknak januárig be kell zárniuk. Donald Trump pedig kedden üdvözölte, hogy Kína megszakította bankközi kapcsolatokat Észak-Koreával.

Trump november 3. és 14. között Hawaiira, majd öt ázsiai országba látogat. Ennek a körútnak lesz része a pekingi tárgyalás is. Trump néhány nappal azután látogat a kínai fővárosba, hogy Hszi a kommunista párt kongresszusa nyomán várhatóan megkezdi második elnöki mandátumát.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére