Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Komoly tisztogatás kezdõdött Szaúd-Arábiában

Nagy Gábor

2017.11.05. 08:28

Õrizetbe vettek Szaúd-Arábiában az olajmonarchia királyi családjához tartozó tizenegy herceget, négy jelenlegi tárcavezetõt és mintegy harminc volt minisztert a frissen létrehozott korrupcióellenes bizottság utasítására.
RIJÁD, 08:28

Õrizetbe vettek Szaúd-Arábiában az olajmonarchia királyi családjához tartozó tizenegy herceget, négy jelenlegi tárcavezetőt és mintegy harminc volt minisztert a frissen létrehozott korrupcióellenes bizottság utasítására.

A Mohamed bin Szalmán trónörökös vezette bizottságot az intézkedést megelőzően hozták létre uralkodói rendelettel.

Az SPA állami hírügynökség korábbi értesülései szerint Szalmán bin Abdel-Azíz király emellett három magas rangú tisztségviselőt is felmentett tisztségéből. Miteb bin Abdulla, szaúdi nemzeti gárdáért felelős miniszternek, Adel al-Fakieh gazdasági tárcavezetőnek illetve a haditengerészet főparancsnokának, Abdulla asz-Szultannak kellett távoznia posztjáról. Mutaib bin Abdulla egykor a szaúdi trón várományosának számított.

Egyelőre hivatalosan nem indokolták meg a királyi utasítást, de megfigyelők a korrupcióellenes bizottság tevékenységét sejtik a háttérben, ahol nagy valószínűséggel a júniusban kinevezett koronaherceg, Mohamed bin Szalmán mozgathatja a szálakat.

Közben a The New York Times értesülései szerint a királyi család 11 letartóztatott tagja között van al-Valíd bin Talál bin Abdel-Azíz al-Szaúd herceg is, aki az uralkodóház legismertebb képviselője külföldön, a világ egyik leggazdagabb embere.

A szaúdi herceg letartóztatása nemcsak a szaúdi királyságot sokkolja, hanem a külföldi nagy pénzügyi központokat is. Al-Valíd irányítja ugyanis a Kingdom Holding beruházási társaságot, és jelentős részvényei vannak például a The Wall Street Journal című lapot is kiadó News Corpban, a Time Warner médiaipari amerikai óriásvállalatban, a Citigroup bankcsoportban, az Apple és a Twitter informatikai cégeknél és komoly részesedései vannak több más, jól ismert amerikai és európai vállalkozásban is. A herceg amerikai egyetemeket támogat, köztük a tekintélyes washingtoni Georgetown Egyetemet is.

A lap információi szerint szombaton kiürítették a rijádi Ritz Carlton hotelt, mert állítólag ott helyezték el a királyi család letartóztatott tagjait. Lezárták a rijádi repülőtér magángépeket fogadó részét is, és ezzel – a Times szerint – találgatások kezdődtek arról, hogy Mohamed bin Szalmán koronaherceg vajon így szeretné megakadályozni a még letartóztatandó gazdag szaúdi üzletemberek külföldre történő távozását.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére