Kiütéssel nyert a Fradi, égett a Honvéd

2018.03.10. 19:06

Az NB I. 22 fordulójának eredményei.

A forduló nyitómeccsét ezúttal korábban rendezték, 14:30-tól, ekkor az Újpest egy hajrában szerzett góllal 2–1-re verte a Debrecent, ezzel a lilák beérték a Lokit.

Az ötkor kezdődő találkozókon mind a hazai csapatok nyertek, a legnagyobb arányban az FTC. A Fradi a Balmazújvárost ütötte ki 5–0-ra.

A Paks a Felcsút ellen győzött 3–1-re, míg a Mezőkövesd-Haladás és a Vasas-Honvéd egyaránt 2–1-es végeredményt hozott.

19:30-tól Videoton-DVTK.

A Ferencváros jelenleg hat ponttal vezeti a tabellát, de a Videoton két meccsel kevesebbet játszott. A harmadik helyen 15 pontra az elsőtől a Debrecen és az Újpest áll, őket a Paks követi 31 ponttal, egy pont hátrányban.

A kiesés elleni harc nagyon kiélezett, 23-23 pontja van a Haladásnak, a Balmazújvárosnak és a Mezőkövesdnek, a Vasasnak 24, a Felcsútnak 25. Sűrű a mezőny, az utolsó és harmadik helyezett között csak 9 pont a különbség, viszont a két éllovas nagyon elhúzott.

FRISSÍTÉS: A Videoton simán, 4–1-re átlépte a Diósgyőrt, ezzel vesztett pontok tekintetében ugyanúgy áll, mint a Fradi, de van még egy Honvéd elleni meccsük. A DVTK a tabella közepén áll.