Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Utcát nevezhetnek el Makovecz Imrérõl a III. kerületben

Bertha László

2018.11.10. 10:40

Makovecz Imre Ybl Miklós-díjas építész, a magyar organikus építészet megteremtõjének nevét veheti fel a III. kerületi Kecske utca egy szakasza - a kerületi kezdeményezésrõl jövõ szerdán dönthet a Fõvárosi Közgyûlés.

Az elnevezés a Kecske utca egy részének átnevezésével valósulhat meg, a Kecske utca Nagyszombat utcától Bécsi útig tartó szakaszán – olvasható a budapest.hu oldalon közzétett előterjesztésben.

Mint írták, Makovecz Imre (1935-2011) a Magyar Művészeti Akadémia egyik alapítója, örökös tiszteletbeli elnöke az akadémia Kecske utca 25. szám alatti irodaházában elnökként tevékenykedett.

Már hét éve nincs közöttünk Makovecz Imre

A Kossuth- és Ybl-díjas építész 2011. szeptember 27-én halt meg. Kissé félrevezető a cím, mert bár igaz, hogy fizikai valójában már nem él közöttünk Makovecz Imre, de mélyről jövő, tiszta magyar szellemisége és a tervei alapján megvalósított nagyjából kétszázötven épület a halhatatlanok páholyába emelte a művészt. Makovecz Imre 1935.

Szintén a kerület kezdeményezése alapján ismét lehet Óbudán Zichy utca egy névtelen közterület elnevezésével azon a részen, ahol korábban területrendezés miatt megszűnt az egykori Zichy utca. Óbuda történelmében nagy szerepet játszott a Zichy család, a közelben található a Zichy-kastély – írták a javaslatban.

Továbbá névtelen területeket neveznének el a kerültben két óbudai kötődésű polgárról: lenne Till Ottó tér és Dr. Örlős Endre park.

Kaszap István térként őrizné Kaszap István (1916-1935) magyar jezsuita novícius emlékét egy névtelen közterület, továbbá lehet Csíkszereda park és a Varsó-Bemowo park a kerületben. Gyarmati Dezső (1927-2013), a Nemzet Sportolója, olimpiai bajnok vízilabdázó emlékének tisztelegne a kerület, egy jelenleg névtelen park elnevezésével.

Batthyány-Strattmann László (1836-1897) magyar főnemesről, a szegények orvosáról neveznének el továbbá egy névtelen parkot, valamint római elnevezésekkel bővülne közterületek sora, mint Floralia utca, Vesta köz, Vergilius köz és Mars utca.

Az I. kerületben lehet a jövőben Jeruzsálem park, ugyanis a fővárosi önkormányzat és az izraeli nagykövetség között megvalósult együttműködés alapján Izrael fővárosáról, a világ egyik legősibb településéről nevezhetik el a Clark Ádám tér - Lánchíd utca - Friedrich Born rakpart között található névtelen közterületet.

A XI. kerületi önkormányzat kezdeményezésére a Kopaszi-gáton megvalósuló BudaPart beruházás kapcsán újonnan kialakított névtelen közterületek kaphatnak elnevezést: lenne Víztükör utca, Sásliliom utca és Völgycsillag utca.

Ugyancsak a kerületben valósulhat meg a Szent Charbel park elnevezés, amelyet a közelben található Budapest-Gazdagréti Szent Angyalok Plébánia támogatásával kezdeményeznek. Az elnevezéssel Szent Charbelnek (1828-1898), a libanoni maronit egyház szerzetes papjának állítanánk emléket. A plébánián őrzik négy libanoni szentnek az ereklyéjét – írták.

A XVI. kerületi önkormányzat kezdeményezte egy névtelen közterület elnevezését Csobogó utcára, amely a Szilas-patakkal párhuzamosan helyezkedik el.

A XXIII. kerületben döntése alapján a következő elnevezéseket vennék fel a jelenleg még névtelen közterületek: Ibolya utca, Tutajos utca, Bokréta utca, Boglya utca, Táltos utca, Fáklya utca, Kézműves utca, Iparos utca, Gyáros utca, Tearózsa utca és Cifra utca.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére