Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Macron legújabb agymenése: a "több formájú Európai Unió"

Vincze Viktor Attila

2017.08.29. 19:28

Emmanuel Macron, a nagy francia reformer feltalálta a fából vaskarikát. Legújabb agymenése szerint több formában képzeli el az Európai Unió újraalapítását azon tagállamok csoportjával, akik szeretnének messzebb jutni a gazdasági, a védelmi, az adóügyi vagy a szociális politikájuk összehangolásában.

A francia köztársasági elnök az elképzelését a nagykövetek éves értekezletén, az Élysée-palotában kedden elmondott beszédében fejtette ki.

A szeptember 24-én esedékes németországi választásokat követően Franciaország javaslatokat tesz partnereinek a gazdasági és monetáris konvergencia megerősítésére, valamint az adóügyi és szociális politikák konvergenciájára"

– mondta a francia elnök. Azt is jelezte, hogy az európai védelmi politika elmélyítését is javasolni fogja, valamint egy valódi európai klíma- és energiapolitikára is szükség van.  

A Brexit bebizonyította, hogy amikor Európa kizárólag piac, akkor elutasítják. A múltban az uniós országok még az eurózóna formájában sem mertek összeülni, hogy ne sértsék meg se a briteket, se a lengyeleket"

– mondta a francia elnök.

Mindez megköveteli, hogy innovatívabbak legyünk: több formájú Európát kell elgondolnunk, messzebb kell mennünk azokkal, akik haladni szeretnének, nem akadályoztatva azon államok által, akik erre nem vágynak. Nekik is jogukban áll lassabban vagy kevésbé messze haladni"

– fogalmazott a bankárból lett francia politikus.

Ki kell lépnünk egy olyan korlátozó keretből, amely szerint vagy csak 27-en vagy sehogy sem lehetne a jövőben haladni, illetve 19-en (az eurózónában) vagy sehogy. Ez nem igaz, mindig is egy előre lépni vágyó előőrssel haladtunk, amelyet mások is követtek"

– vélte Emmanuel Macron.

A köztársasági elnök megerősítette, hogy Franciaország "hatalmi eszköztára építésének és a francia szuverenitásnak a helyszíne Európa", amelyben központi szerep jut a francia-német szövetségnek.

Az általa meghirdetett "védelmező Európa" nevében a menekültjog reformjának és a szociális dömpinggel szembeni jobb protekció szükségességét emelte ki, s ismételten megemlítette, hogy a kiküldött munkavállalók európai direktívájának szigorítását szorgalmazza.

A francia elnök megerősítette, hogy Franciaország más országokkal együtt a következő hónapokban "demokratikus konvenciókat szervez annak érdekében, hogy az állampolgárok is jobban részesei legyenek az Európa jövőjéről szóló gondolkodásnak".

Amit Macron elnök most javasol az mintha köszönő viszonyban sem lenne az EU-nak azokkal – a sokat hivatkozott – alapelveivel, amelyek egy olyan egységes európai együttműködést szorgalmaztak, amelyben mindenki egyenlő jogokkal és kötelességekkel vesz részt. Az alapításkor és még a magyar uniós csatlakozás idején sem volt szó arról, hogy többsebességű vagy több formájú lesz az Európai Unió. Sőt, az alapító atyák tervei között az sem szerepelt, hogy 2017-ben francia követelés lehet majd az, hogy a francia cégek és magánszemélyek korlátlanul munkát vállalhassanak az EU-ban bárhol, míg az Kelet-Európai tagállamok polgárai ezt csak korlátozottan tehetnék meg.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére