Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Világszerte hódítanak a magyar kötvények

Horváth József György

2018.01.17. 11:40

Íme pár gazdasági tény, amit a liberálisok soha nem fognak elismerni: évek óta csökken az államadósság, és nõ a magyar befektetõk kezében az állampapír-állomány.

Az elmúlt években folyamatosan csökkent Magyarországon az államadósság GDP-hez mért aránya, és nő a magyar befektetők kezében lévő állampapír-állomány"

– mondta Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatója Bécsben az Euromoney gazdasági szaklap idei közép- és kelet-európai fórumán.

A 23. alkalommal megrendezett, kétnapos szakmai tanácskozás fórumain, panelbeszélgetésein mintegy 1100 gazdasági szakember egyeztet a régió gazdasági fejlődési lehetőségeiről, köztük pénzügy- illetve gazdasági miniszterek, jegybankárok, vállalatok vezetői, befektetők és politikai döntéshozók.
A fórumon elhangzott: a világ 3 meghatározó nemzetközi hitelminősítőjéből kettő már pozitív kilátással látta el a magyar állampapírokat.

Az ÁKK vezérigazgatója úgy ítélte meg, hogy Kína 5-10 éven belül bizonyosan ígéretes kötvénypiac lesz, ezért már most érdemes ott lenni.

Magyarország 2016. áprilisában 1 milliárd jüan – 136,8 millió euró – értékben hároméves lejáratú jüankötvényt bocsátott ki a kínai piacon.

Barcza György magyar újságíróknak elmondta: az ÁKK azt tervezi, hogy belföldi eurókötvénnyel is megjelenik, amint erre megkapja a kormányzat jóváhagyását. Az új belföldi eurókötvényeket a forintkötvényekhez hasonlóan rendszeres aukciókon dobnák piacra, így a nagy intézményi befektetők negyedévente tudnának euróban denominált államkötvényeket vásárolni. Tervbe vették egy jenkötvény kibocsátását, amire már megvan a kormányzati felhatalmazás. A több lábon állás érdekében érdemes az országnak a szamurájkötvényekkel is megjelenni – tette hozzá.

Az államadósságon belül a deviza részaránya 2018 végére 20 százalék alá eshet a tavalyi 22 százalékról – ami 2010-ben még 50 százalék körül volt. Az idén lejáró devizaadósság összege 2,3 milliárd euró, ami meghaladja a tervezett 1,2 milliárd eurós devizakötvény-kibocsátást.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére