A németek már kitoloncolnának, megfigyelnének és az orvosi titoktartásra is fittyet hánynának
2016.08.10. 14:28
Németországban az utóbbi hetek támadásai nyomán terrorellenes intézkedési csomagot készít a szövetségi kormány, a szerdai lapértesülések alapján az orvosi titoktartási kötelezettség lazítása is szerepel a tervek között.
Thomas de Maiziere szövetségi belügyminiszter várhatóan csütörtökön ismerteti A biztonság erősítése Németországban című programot, amely a Bild című lap és a Kölner Stadtanzeiger szerint elsősorban az ország elhagyására kötelezett vagy közveszélyesként számon tartott külföldiek gyorsabb és szigorúbb eltávolítását szolgálja.
Bevezetnék például, hogy a közbiztonság veszélyeztetésére hivatkozva is kitoloncolási őrizetbe lehet helyezni az elutasított menedékkérőket, és gyorsított kitoloncolási eljárás alá vonják a közveszélyes cselekmények elkövetésére hajlamosnak tartott külföldieket és az ország elhagyására kötelezett, bűnelkövetővé váló jogosulatlan menedékkérőket.
Szerepel benne még az orvosi titoktartási kötelezettség lazítása is azzal a céllal, hogy az orvosok értesíthessék a hatóságokat, ha tudomást szereznek arról, hogy páciensük bűncselekményt tervez. A digitális kommunikáció révén keletkező adatok tárolásának és őrzésének szabályait is szigorítaná a belügyminisztérium, és a digitális kommunikáció megfigyelése, lehallgatása új technológiáinak kidolgozásával pedig megbízná a biztonsági terület központi információ-technológiai szervét (ZITIS).
(MTI)
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.