Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A nyugat-balkáni államok lehetnek az unió újoncai

Bokor Gábor

2018.02.22. 08:28

Johannes Hahn bõvítési biztos a Die Welt csütörtöki számának adott interjújában elmondta, hogy az Európai Bizottság javasolni fogja a csatlakozási tárgyalások felvételét Albániával és Macedóniával.
BRÜSSZEL, 08:28

Johannes Hahn bővítési biztos a Die Welt csütörtöki számának adott interjújában elmondta, hogy az Európai Bizottság javasolni fogja a csatlakozási tárgyalások felvételét Albániával és Macedóniával.

Az Európai Bizottság nagy valószínűséggel még a nyár kezdetéig javasolni fogja az uniós tagállamoknak a csatlakozási tárgyalások megkezdését Albániával és a Macedóniával"

– mondta Hahn.

A biztos kifejtette, hogy a két ország lakói is megérdemelnek egy határozott európai perspektívát. Véleménye szerint mindkét ország fontos reformokat hajtott végre a múltban, s ezzel jogosulttá vált erre a lépésre. Albánia például sokat tett a szervezett bűnözés elleni harcban.

Albánia 2014 óta, Macedónia pedig már 2005 óta tagjelölti státussal rendelkezik.

Az Európai Bizottság február 6-án közzétett bővítési stratégiájában elképzelhetőnek nevezték Montenegró és Szerbia 2025-ös csatlakozását.

Ez pusztán egy javasolt dátum, s nem garancia. Ugyanakkor arra bírja a nyugat-balkáni államokat, de az EU-t is, hogy komolyan foglalkozzon a csatlakozással, amely már évek óta kilátásba van helyezve"

– mondta a biztos, aki szerint elengedhetetlen, hogy teljesülnie kell minden politikai, gazdasági és jogállami feltételnek. A 2025-ös időtávlat pozitív motivációs nyomást teremt a térségben.

A politikus véleménye szerint a csatlakozási tárgyalások egy olyan folyamat, amely erős eszközt ad az Európai Uniónak, hogy a Nyugat-Balkánon tartósan elindulhassanak a jogállamiság és a versenyképes gazdaság megteremtését szolgáló folyamatok.

A nyugat-balkáni országok, Szerbia, Macedónia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró és Koszovó integrációja érdekében az EU fokozott erőfeszítésekre hajlandó"

– közölte Johannes Hahn.

A nyugat-balkáni országok felvételét hazánkon kívül Ausztria, Lengyelország és Olaszország sürgeti legjobban.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére