Felgyújtottak egy rendőrautót a G. Floyd-tüntetésen, beismerték bűnösségüket
2021.10.22. 19:00
Két New York-i ügyvéd, a 32 éves Urooj Rahman és a 34 éves Colinfort Mattis egy brooklyni bíróságon bűnösnek vallotta magát pusztító eszköz birtoklásának, illetve készítésének vádjában – jelentette a Reuters.
Az ügyészek szerint Rahman egy benzinnel töltött palackot dobott egy üres rendőrautóba a George Floyd halála miatti tüntetésen. Ezután elmenekült a helyszínről egy kisbusszal, amelyet Mattis vezetett.
Mélységesen megbántam a tettemet, és bárcsak jobb döntéseket hoztam volna azon az éjszakán”
– mondta Mattis a bírónak.
Rahman szintén megbánást tanúsított, és mindketten azt mondták, hogy bűnösségük beismerése után számítanak az ügyvédi kamarai engedélyük visszavonására.
Rahman a Fordham Egyetem Jogi Karán végzett. 2014-ben nyári ösztöndíjas gyakornokként vett részt az izraeli székhelyű Mada al-Carmel Arab Center for Applied Social Research (Arab Alkalmazott Társadalomkutatási Központ) programjában, a Palestine Works partnerségi együttműködés keretében.
A Mada al-Carmel központot egyébként Soros György finanszírozza a Nyílt Társadalom Alapítványokon keresztül.
Amikor a rendőrök a két személyt letartóztatták, „látható helyen több, Molotov-koktél készítéséhez használt »prekurzor« tárgyat észleltek, köztük egy öngyújtót, egy Bud Light-sörösüveget, amely vécépapírral volt megtöltve, az anyósülés közelében benzingyanús folyadékot, valamint a jármű hátsó részében egy benzintartályt”.
(Borítókép: Breitbart)
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.