Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Svájcban a helyes viselkedést és magatartást bemutató tájékoztató rajzfilm készült migránsok számára

Vincze Viktor Attila

2017.05.22. 20:58

Az erõszak különféle formáival és a szemeteléssel kapcsolatos panaszok miatt a svájci rendõrség felvilágosító kampányba kezdett a nemrég az országba érkezett migránsok körében. A kampány során a rendõrség képviselõi meglátogatják a migránsokat ellátó intézményeket és bemutatnak egy olyan rajzfilmet, melyben kifejtik, hogy fizikailag senkit nem szabad bántalmazni vagy megerõszakolni.
BERN, 20:58

Az erőszak különféle formáival és a szemeteléssel kapcsolatos panaszok miatt a svájci rendőrség felvilágosító kampányba kezdett a nemrég az országba érkezett migránsok körében. A kampány során a rendőrség képviselői meglátogatják a migránsokat ellátó intézményeket és bemutatnak egy olyan rajzfilmet, melyben kifejtik, hogy fizikailag senkit nem szabad bántalmazni vagy megerőszakolni.

A svájci Bern rendőrsége az országban tartózkodó migránsok számára egy speciális oktató, felvilágosító anyagot állított össze, hogy ismertesse velük, mik a svájci társadalomban velük szemben is elvárt alapvető magatartási és viselkedési normák.

Az ismeretterjesztő kurzus kilenc különböző nyelven tartalmaz videókat és színes prospektusokat is. A rendőrség a felvilágosító anyaggal kapcsolatban hangsúlyozta, hogy fontos a menekültek között a rendőrökkel szemben meglevő félelmek megszüntetése.

Igyekeznek bemutatni, hogy mik a svájci társadalomban mindenkire kötelező jogok és kötelezettségek, valamint azt, hogy Svájcban mi számít olyan bűncselekménynek, ami miatt a bűnüldözésnek be kell avatkoznia.

A svájci rendfenntartók szerint a migránsok tevékenységével kapcsolatban jelenleg különösen nagy aggodalomra ad okot az, hogy a bevándorlók által elkövetett bűncselekmények, például az erőszakos bűncselekmények, szemetelés és más a közrendet hasonló módon sértő magatartások miatt aránytalanul sok panaszt kap a rendőrség.


A felvilágosító programot a riggisbergi migránstáborban próbaként először elindító rendőrségi vezető, Michael Fichter az SRF, svájci tévécsatornának nyilatkozva azt közölte, hogy a kurzus legfőbb célja a bevándorlók és a befogadó ország lakosai közötti kulturális különbségek áthidalása.

Minden egyes embernek teljesen más háttere van. Például, amikor mi a Napról beszélünk, akkor azt valami pozitív dolognak tartjuk. Amikor viszont ők beszélnek a Napról, akkor az ő számukra az aszályról, a szenvedésről, a halálról van szó, mert talán éppen, egy sivatagon kellett átkelniük ahhoz, hogy nálunk menedékkérelmet nyújthassanak be. Tehát nem ugyanazt gondoljuk a dolgokról"

– fogalmazott Fichter.

A színes brosúrák azt próbálják megkönnyíteni a migránsok számára, hogy egyszerűen megértsék, Svájc milyen viselkedést vár el tőlük.

A program eddigi próbaszakasza alapján azonban a rendőrség kénytelen volt megállapítani, hogy a rajzfilm képeit a bevándorlók sokszor egészen másként értelmezik, mint ahogyan a készítők azt remélték.

Például a szexuális zaklatásra vonatkozó üzenetet a migránsok úgy értelmezték, hogy az arról szól, ahogy egy férfi segít a nőnek beülni egy autóba. A rendőrség a tapasztalatok alapján már több helyen módosított is a rajzfilm képein, hogy átmenjenek a tervezett üzenetek.

A Fluchtlingshilfe Schweiz (Svájci Menekültsegítő) jótékonysági szervezet képviselője, az SRF TV-nek nyilatkozva úgy vélte, hogy a felvilágosító kampány annyira sikeresnek tekinthető, hogy indokolttá teszi az ország összes migránsellátóhelyére való kiterjesztését.

Persze nem elég csak szórólapokat és filmeket készíteni. A helyi rendőrség emellett közvetlenül is meglátogatja a migránsokat ellátó központokat és ott kapcsolatba lép a bevándorlókkal a bizalom kiépítése érdekében"

– mondta el a Fluchtlingshilfe Schweiz (Svájci Menekültsegítő) szóvivője az SRF csatornának.

A Svájci Migrációs Szolgálat szerint 2016-ban 27 207 menedékkérő érkezett Svájcba, ami 31,2 százalékos csökkenést jelent az előző évhez képest. A lakosság és a befogadott bevándorlók számaránya alapján, az egy főre jutó bevándorlók számát tekintve Svájc az elmúlt években több menedékkérőt fogadott be, mint a legtöbb európai ország. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére