A paradicsomleves a múlt, most krumplipürével támadtak a klímakretének
2022.10.24. 13:00
A felbecsülhetetlen értékű műalkotásokat meggyalázó klímaaktivisták hóbortja Németországban folytatódott, amikor egy tüntetőpáros krumplipürével öntött le egy Monet-festményt.
Az incidens vasárnap történt
A 130 éves festmény állítólag 111 millió dollárt ér.
We make this #Monet the stage and the public the audience.
If it takes a painting – with #MashedPotatoes or #TomatoSoup thrown at it – to make society remember that the fossil fuel course is killing us all:
Then we'll give you #MashedPotatoes on a painting! pic.twitter.com/HBeZL69QTZ
— Letzte Generation (@AufstandLastGen) October 23, 2022
„Az emberek éheznek, az emberek fáznak, az emberek meghalnak. Klímakatasztrófában vagyunk. A tudomány szerint 2050-re nem fogjuk tudni ellátni a családjainkat. Ez a festmény semmit sem fog érni, ha az élelemért kell harcolnunk.”
– kiabálta a tüntető nő, Mirjam Herrmann.
Szerencsére a festmény nem szenvedett sérülést, és az aktivistákat viszonylag gyorsan leszedték a falról.
Amint arról a 888.hu korábban beszámolt, Ausztráliában két klímakretén Pablo Picasso Mészárlás Koreában című festmény üvegburkolatához ragasztotta magát, Londonban pedig két egyed paradicsomlevest öntött Vincent Van Gogh Napraforgók című világhírű alkotására.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.