A Bukarest legyõzésével BL-döntõs a Gyõr

2018.05.12. 18:16

Megvédheti címét a Gyõr Audi ETO KC a nõi kézilabda BL-ben.

Nagyon erős a mezőny az idei final four-ban a női kézilabda BL-ben. A Győr, a CSM Bukarest, a Rosztov Don és a Vardar Szkopje jutott be a budapesti négyes döntőbe.

Szombaton az első mérkőzésen a Győr játszott a román csapat ellen a Papp László Arénában. A 11 500 néző előtt rendezett meccsen jobban kezdett a magyar csapat, mely vezetett is a szünetben. A második félidő közepén, a 42. percben viszont egyenlített a Bukarest.

Ezt követően nem, hogy összeomlott volna az addig végig vezető ETO, sőt! A győriek kilenc percig nem kaptak gólt, az 51. percre így már 20–16 volt az állás a Győr javára.

A hajrában már nem engedte ki a kezéből a sikert az ETO, végül hat góllal, 26–20-ra nyertek a győri lányok, vasárnap a Rosztov Don - Vardar Szkopje meccs győztesével játszanak majd a döntőben.

Ha nyer a Győr, megvédi a címét és ráadásul Bajnokok Ligája győzelemmel vonulhatna vissza Görbicz Anita, a női kézilabda élő legendája.