Feröer-szigetek - Magyarország 0-0, Portugália a sereghajtó a csoportban

2016.09.06. 20:31

FERÖER-SZIGETEK – MAGYARORSZÁG 0-0 (0-0)

Vége a mérkőzésnek!

A magyar válogatott nem játszott jól, nem érdemelt volna győzelmet. Teljesen ötlettelen, esetleges volt a játék, Dzsudzsákék nem tudták azt a szintet hozni, amit az Európa-bajnokságon mutattak. Egy kötelező győzelmet szalasztottunk el, így nagyon nehéz lesz megcsípni az első két hely egyikét a csoportban.

Közben Svájcban is véget ért a találkozó, a hazaiak 2–0-ra verték az Európa-bajnok portugál válogatottat... Andorrában is lefújták a találkozók, Lettország 1–0-ra nyert.

Az első forduló után Svájc és Lettország mögött a 3. helyen állunk a döntetlennel. A csoport sereghajtója Portugália!

91. perc - csere

Hansson helyett Vantsdal

90. perc

Stiber passzol a 16-os előtt álló Elekhez, aki egy igazítás után alig lő fölé.

87. perc

Óriási keveredés a feröeri kapu előtt, Szalai, majd Stieber is lőhetett egészen közelről, először egy védő lábáról pattant le a labda, majd Nielsen védett hatalmasat.

86. perc

Hansson elé pattan a labda, 14 méterről lő, a kapufa tövét találja el.

Egyre erősebben támadnak a hazaiak. 3 pontért mentünk, lassan örülhetünk a döntetlennek

80. perc - sárga és csere

Fiola kapta a sárgát, Kleinheisler hagyta el a pályát és Stieber állt a helyére.

Nincs területe a magyar csapatnak, nagyon fegyelmezetten zárnak vissza a hazaiak. Az is az igazsághoz tartozik, hogy nagyon kicsi a pálya.

74. perc

Kleinheisler vállal el egy lövést 20 méterről, Nielsen oldalra paskolja a labdát.

73. perc

Nikolics kap labdát Kleinheislertől, betör a 16-on belülre, de lövésébe belelépnek.

Sajnos le kell írnom, hogy a mérkőzésnek ebben a szakaszában jobbak a hazaiak, viszont ők is nagyon gyengén játszanak.

71. perc

Joensen kap labdát a baloldalon, 18 méterre a kaputól, de lövése nagyon gyatra, mellé pattog.

70. perc - csere

Németh helyett Nikolics

Érthetetlen, hogy Bernd Storck miért nem változtat, frissít a csapaton. Teljesen ötlettelen a válogatott játéka.

Lassan már nincs olyan, hogy kis csapat. Jó példa erre, hogy egy másik csoportban Luxemburg 2–1-re vezet Bulgáriában...

Kellemetlen, hogy a hazaiak egyre bátrabban kezdenek támadni, mintha elhitték volna, hogy meg is nyerhetik a meccset.

63. perc

Egy lecsorgó labda Vatnhamar elé kerül, aki jobbról, 10 méterről lő, de pocsékul találja el azt, messze fölé durrant.

Eltelt a mérkőzés bő kétharmada és nagyon gyenge teljesítményt nyújt a magyar válogatott. Ezzel a játékkal még Feröert sem lehet megverni. Sőt...

61. perc

Davidsen 2 magyart megelőzve elmegy a baloldalon, a beadása egyedül találja Vatnhamart, aki mellé fejel. Nagy helyzet volt.

Változás egy másik mérkőzésen: Andorra – Lettország 0–1 Sabala 48.p

A szél támogatását kihasználva többet ívelgetünk, ami zavarba is hozza a feröeri csapatot, de még mindig nagyon pontatlanok vagyunk.

53. perc - sárga lap

Benjaminsen rúgta meg Kleinheislert.

51. perc

Nagy Ádámnak gurítottak le egy szögletet, 15 méterről próbálkozott, de egy védőről lepattant a labda. Nagyon zártan védekezik a feröeri válogatott.

49. perc

Újabb veszélyes szituáció a kapunk előtt, egy élesen beívelt labdát Joensen nem tudott rendes ellőni, mert centikkel volt hosszabb a kelleténél. Gulácsi felszedte a labdát.

46. perc

Elkezdődött a második félidő. Nem volt csere a csapatoknál a szünetben.

A csoport másik két mérkőzésén a félidőben:

Svájc-Portugália 2–0

Andorra-Lettország 0–0

Vége az első félidőnek. Hiába birtokoltuk többet a labdát, mégis inkább Gulácsinak volt több dolga a kapuban. A magyar válogatott nagyon lassan játszik és a széleket sem használja ki eléggé. A feröeri válogatott jól rombol ráadásul helyenként nagyon szépen hozza fel a labdát. Többször zavarban is volt a védelmünk. A második félidőben mindet támogat a szél, remélhetőleg sikerül kihasználni, de az eddiginél jóval pontosabban és gyorsabban kell játszania a válogatottnak.

45+1. perc

Dzsudzsák lőhetett egy szabadrúgást 27 méterre a kaputól, de egy métert tévesztett.

43. perc

Egy lepattanó labdát Joensen suhintott rá 19 méterről, Gulácsi védett.

42. perc - sárga lap

Kleinheisler hátulról gáncsolta a feröerit.

40. perc

Dzsudzsák 28 méterről vállalt el egy lövést, de Nielsen számára nem okozott gondot. Az első alkalom, hogy védenie kellett.

36. perc

Kleinheisler kis híján eltolta a labdát Nielsen mellett, amely Szalai elé pattant. A magyar támadó 17 méterről megcélozta a kaput, de mellé lőtt.

34. perc

Dzsudzsák adott be középre a jobboldalról, de Nielsen elcsípte a labdát Szalai elől.

Közben Svájc második gólját is megszerezte az Európa-bajnok ellen, ezúttal Mehmedi talált a portugál kapuba, a 30. percben.

Ennél azért többet vártunk, 30 percnyi játék után még nem tettük próbára a feröeri kapust. Hiába van többet nálunk a labda, a hazai támadások gördülékenyebbek, több veszélyt rejtenek magukban.

29. perc

Egy beadást követően a kifejelt labdát Hansen lőtte el 14 méterről, de magasan kapu fölé.

27. perc - Csere

Priskin húzta a lábát, a helyére Szalai Ádám állt.

Közben változás a csoport rangadóján: Svájc Embolo révén megszerezte a vezetést Portugália ellen a 24. percben.

Nem túl magas a színvonal. Rövid passzokkal a csúszós talaj miatt nehéz operálni, magasan meg lehetetlen játszani.

20 perc után fölényben játszunk, de a kapura eddig teljesen veszélytelenek vagyunk.

Az erős szél nagyon megnehezíti a csapatok dolgát, ebben a játékrészben főként a miénkét, mert szembe fúl a szél. Hosszú ívelésekkel felesleges próbálkozni, mert visszafújja a szél.

14 perc elteltével kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés.

11. perc - sárga lap!

Kádár kap sárgát, 17 méterről lőhetnek szabadot a feröeriek... A szabadrúgás nem volt veszélyes, egy méterrel mellément.

10. perc

Edmundsson is lőtt egyet, a kaput is eltalálta 19-ről, de Gulácsi magabiztosan véd.

7. perc

Dzsudzsák próbálkozott 20 méterről, de lövése lepattant, nem okozott veszélyt a kapura.

5 perc telt el, szinte csak nálunk a labda, de helyzetet még nem sikerült kialakítani.

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés, Priskin passzával. A magyarok piros mezben, fehér nadrágban, a hazaiak fehér felsőben és kék nadrágban.

Este 20:45-kor megkezdi szereplését a magyar labdarúgó-válogatott a vb-selejtezőkön. Az ellenfél a Feröer-szigetek nemzeti csapata, Tórshavnban. A csapatokat borzalmas időjárás fogadja. Leszakadt az ég és erős szél nehezíti a játékosok dolgát.

A szövetségi kapitányok már megnevezték a kezdőcsapatokat.

VB 2018 SELEJTEZÕ, EURÓPAI ZÓNA

B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

FERÖER-SZIGETEK – MAGYARORSZÁG

Tórshavn, 20.45 Játékvezető: Slavko Vincic (szlovén)

FERÖER-SZIGETEK: Nielsen – Hansen, Gregersen, Nattestad, Davidsen – Benjaminsen, Hansson – Vatnhamar, Hendriksson, Joensen – Edmundsson. Szövetségi kapitány: Lars Olsen

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Nagy Á. – Dzsudzsák, Elek Á., Kleinheisler, Németh K. – Priskin. Szövetségi kapitány: Bernd Storck

A mérkőzés előtt az egyik legnagyobb kérdés az volt, hogy ki lép a kapuban Király Gábor örökébe. Bernd Storck döntése Gulácsi Péterre esett, a német RB Leipzig újoncának kapusára.

A másik kérdés az volt, hogy ki lesz a támadónk. Ezen a poszton talán némi meglepetés, hogy Priskin Tamás kezd.

A sérült Gera Zoltánt a középpályán Elek Ákos helyettesíti. Valószínűleg nem ugyanaz lesz a feladata, mint eredetileg a Ferencváros kapitányának, de mindenképpen stabilitást kell hoznia a pálya közepén, a jó felépítésű hazai játékosokkal szemben.