Hosszú Katinka megállíthatatlan

Nagy Gábor

2017.12.16. 18:05

A koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján Hosszú Katinka 200 vegyesen is gyõzött. A sportoló 50 háton is megvédte a címét. Meglepõ? Aligha!

Hosszú Katinka a tőle megszokott magabiztossággal verte bucira az ellenfeleit, ráadásul egyetlen kihívója szintén egy magyar versenyző, Verrasztó Evelyn volt.

A második helyen célba érő Verrasztó négy másodpercet kapott Katinkától, aki már az első métereken nyilvánvalóvá tette, hogy ő a favorit. Hosszú ideje 2:04,43 lett, Verrasztó Evelyné 2:08,49.

Katinka egy másik számban, 50 háton is nyerni tudott szombaton. Ezzel már a hatodik aranyát szerezte az EB-n a sportoló.

A magyarok hét arannyal, három ezüsttel és egy bronzzal állnak az éremtáblázaton az EB utolsó napja előtt .