Csoportelsõ MAGYARORSZÁG!!! - Magyarország-Portugália 3-3

2016.06.22. 17:14

MAGYARORSZÁG-PORTUGÁLIA 3-3 (1-1)

23 óra előtt valamennyivel megtudjuk, ki lesz az ellenfelünk. Belgium, Svédország, vagy Írország.

Csodáljuk meg a csoport végeredményét! Veretlenül zártuk az Eb első fázisát!!!

Traustason lőtte, ezzel Izland a 2. helyen végzett a csoportban, hisz ott is vége a mérkőzésnek.

Bár ez is hihetetlen, a ráadásban Izland gól lő. 2-1

MAGYARORSZÁG CSOPORTLESÕ!!!!

Vége! Vége! Vége!

Mi adogatunk hátul, a portugálok nem is támadnak meg  minket.

3 perc ráadás.

90. perc

Ronaldo szabadrúgás vagy 30-ról, magasan a kapu fölé.

Kis állóháború. Teljesen visszahúzódtunk. A portugálok a falunk előtt passzolgatnak, de mintha nem teljes meggyőződéssel tennék.

86. perc

Ronaldo lő mellé nagyon messziről.

5 perc

82. perc: csere nálunk

Lovrencsics helyett Stieber

81. perc: Csere

Nani helyett Danilo... lehet, h nekik is megfelel ez az eredmény?

A másik meccsen nincs változás: 1-1... 10 perc van hátra és még mindig csoportelsőnek mondhatjuk magunkat.

77. perc

Quaresma becsapja Korhutot, 25-ről lő, de mellé.

76. perc

Ronaldo kerül helyzetbe 14 méterre a kaputól, a földre lőtt lövése fölé pattan.

Láthatóan nagyon szeretnék megnyerni a mérkőzést. Jönnek, amennyire tudnak. Koncentráljatok, fiúk!

A kapura lövések száma 14-10 a portugáloknak, 59%-ban van náluk a labda.. Egy biztos, nem erre a számítottak ellenünk, hogy ennyiszer kerülünk helyzetbe.

70. perc: Csere

Szalai helyett Németh Krisztián

Átkozottul jó és izgalmas meccs.... Jelenleg mi vagyunk a csoportelsők, a portugálok másodikok.

65. perc

Szalai kap indítást, de Ricardo Carvalho ment úgy. hogy majdnem öngólt lő.

64. perc

Elek kap csodálatos labdát a 16-on belül, egyből ellövi, kapufán csattan a labda.

Közben Ausztria egyenlített Schöpf révén

62. perc GÓL

Quaresma baloldali beadását Ronaldo fejeli védhetetlenül. Juhász mellől.

61. perc: Csere

André Gomes helyett Ricardo Quaresma

Képtelenség ezt ülve nézni...

58. perc

Ronaldo iramodik meg középen, 30-ról lő, mellé

57. perc

A Sanchestől kapott labdát Joao Mário elveszi Ronaldótól, lövése mellé megy.

55. perc: Sárga

Dzsudzsák túl ünnepelte magát.

A lövés Nani lábán pattant meg, ez is segített, hogy bemenjen. Ronaldo őrjöng a gól után.

54. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL

Szabadrúgás szinte ugyanonnan, ahonnan a gól lőtte Dzsudzsák... A szabadrúgás a sorfalról lepattan, de Dzsudzsák újra próbálkozik és megint betalál!!!! (3-2)

Túl gyorsan jött a válasz. Nem szoktunk ennyi gólt kapni. Nehéz lesz a hátralévő idő.

50. perc Gól

Egy jobboldali beadást Ronaldo sarkaz a jobb sarokba. Nagyon szép gól volt. (2-2)

49. perc

Szalai passzával Lovrevcsics megy el a baloldalon, 19 méteres bombája az oldalhálóban köt ki.

Ronaldónak Dzsudzsáktól kellene megtanulnia, hogy kell szabadot lőni.

47. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL

A Szalai által kiharcolt szabadrúgást 26 méterről Dzsudzsák lőtte, a megpattanó labdára nem tudott reagálni Rui Patricio (2-1)

46. perc

Elkezdődött a második játékrész, csere mindkét oldalon: nálunk Gera helyett Bese, a portugáloknál Moutinho helyett R. Sanches

Szinte hihetetlen ezt leírni, de 45 perccel a csoportmérkőzések vége előtt Magyarország vezeti a négyest, Izland pedig a második! Előzetesen minden szakértő azt mondta, hogy a csoport két favoritja Portugália és Ausztria. Jelenleg a portugálok is továbbjutásra állnak.

Itt is vége az első félidőnek! 1-1, Gera és Nani találataival.

A másik mérkőzésen már félidő van. 1-0 Izlandnak

45. perc

André Gomes is teszteli Királyt, akinek nem okoz gondot a 24 méteres lövés.

44. perc

Szalai ló a 16-oson kívülről, de Rui Patricio véd

Nani a rövidet lőtte ki, lehet, hogy Király nem állt jó helyen.

42. perc Gól

Nani kapott jó labdát Ronaldótól a 16-oson belülre, Guzmicsot megelőzve egyből lőtt, Király nem tudott védeni. (1-1)

41. perc

Megint egy Lovrencsics-Szalai összjáték, amelyet újfent Pepe hiúsított meg.

40. perc

A portugálok gólt lőnek, de les címén érvényteleníti a játékvezető. Jó döntés volt

A lelátókról közben szól az "Itthon vagyunk!" rigmus.

34. perc: Sárga lap

Gera rántotta le André Gomest... A szabadrúgást Ronaldo végzi el 28 méterről, pár madár fejét vesztve menekült, de jó messze a mi kapunktól. Szörnyű kísérlet volt.

33. perc

Lovrencsics megy el a jobboldalon, beadása megint Szalai felé tart, de Pepe hazafejeli a labdát.

Aprócska hibák vannak a védekezésünkben, de mindig van, aki kisegíti bajban lévő társát. Előre nem mutatunk sokat, de vezetünk. Hátul viszont magabiztos a magyar válogatott.

29. perc

Ronaldo távoli szabadrúgását Király magabiztosan üti szögletre.

28. perc: Sárga lap

Juhász is kap egyet. André Gomest teperte le

Ráadásul ebben a periódusban legalább annyit van nálunk a labda, mint a portugáloknál.

Hatalmas bajban a portugálok. Jelenleg kieső pozícióban. De ennél is lényegesebb, hogy mi meg megerősítettük pillanatnyi vezető pozíciónkat a csoportban.

24. perc

Elek került óriási helyzetbe, 15 méterről, oldalról lőtt, de Patricio védett.

23. perc

Ronaldo baloldali szabadrúgása 21 méterről megpattan és lelassul, Király felveszi a guruló labdát.

Szinte ugyanabban a pillanatban a másik mérkőzésen Izland is megszerzi a vezetést, Bödvarsson révén: Izland-Ausztria 1-0

19. perc GÓÓÓÓÓÓÓL

A szöglet után Ronaldo tisztáz röviden, de Gera visszalövi 19-ről, a labda a balalsóban köt ki (1-0)

18. perc

Lovrencsics iramodik meg a jobboldalon, lapos beadása majdnem megtalálja Szalait, Pepe szögletre ment.

Nem nagyon tudjuk megtartani a labdát, bár a statisztikák szerint 46%-ban van náluk.

13. perc: sárga lap

Guzmics kapta. Nanit vágta fel a jobboldalon a 16-os sarkánál.

11. perc

Eliseu baloldali beadásást Nani fejeli a lelátóra.

Többet a portugáloknál a labda, de a magyar válogatott nagyon szervezetten védekezik, és próbál ellentámadásba lendülni. Eddig mondjuk kevés sikerrel.

8. perc

Moutinho szögletét Pepe fejeli szögletre, gyengén. Király véd könnyedén.

8. perc

Dzsudzsák baloldali beadása Szalai felé pontos, de Pepe szögletre ment.

6. perc

Egy kifejelt labdát Joao Mário lő vissza 18 méterről, de magasan fölé.

Eddig nem mondanám, hogy olyan veszedelmesen jönnek a portugálok. 4. perc

2. perc

Első portugál szöglet.

1. perc

A portugálok kezdenek.

Orbán Viktor és Csányi Sándor egymás mellett nézi a helyszínen a mérkőzést.

Himnuszok!

A magyarok piros, a portugálok zöld mezben feszítenek.

Ronaldo maga elé mered. Feszült... A magyarok mosolyognak. Tartson ki a mérkőzés végéig.

A csapatok már a játékoskijárónál.

Részemről egy picit sajnálom, hogy Böde Dani nem kezd (Bár még beállíthatja Storck kapitány). Megnézném, hogy egy Böde-Pepe párharcból ki kerül ki győztesen. (Most látom, ezzel nem vagyok egyedül)

Dárdai Pál szerint óriási magassági fölényben vagyunk, ami a pontrúgásoknál előnyt lehet.

Becslések szerint legalább 20 ezer magyar szurkoló buzdítja a válogatottat a helyszínen. A lyoni stadion tele van.

Eddig 10-szer találkozott egymással a két válogatott, eddig sajnos még nem sikerült megverni a portugálokat. 7 vereség és 3 döntetlen a mérleg magyar szempontból.

Üdvözlöm olvasóinkat!

A magyar válogatott utolsó csoportmérkőzését követhetitek velem a franciaországi Európa-bajnokságon. Ellenfél az a Portugália, amely még mindig nem tett le arról az álmáról, hogy megnyeri az Eb-t.

Félelmetes leírni, hogy mi tehetjük meg, hogy pihentetünk játékosokat, hiszen Bernd Stock több alapjátékost is kihagyott a kezdő 11-ből. Kádár, Nagy Ádám és Kleinheisler sem található a névsorban Viszont ott van Korhut, Pintér, Elek, vagy akár Lovrencsics Gergő.

Számunkra olyan szempontból már nincs tétje a mérkőzésnek, hogy a nyolcaddöntőbe jutásunkat már nem befolyásolhatja, hisz biztos a helyünk, ellentétben a portugálokkal. Az viszont nem feltétlenül mindegy, hogy hányadik helyen végzünk az F-csoportban, hisz ettől függ, hogy kivel játszunk a legjobb 16 között.

A magyar válogatott szempontjából lehet, hogy üdvözítő lenne nem a csoport második helyén végezni, mert akkor az angolokkal találkozna a legjobb tizenhat között, és az alsó ágra kerülne.

Ha viszont a mieink a csoport első vagy a harmadik helyén zárnak, akkor a felső ágra kerülnek. Amennyiben megnyerjük a csoportot, a belgákkal, a svédekkel vagy az írekkel, ha harmadikok leszünk, akkor a horvátokkal játszunk a nyolcaddöntőben.

Íme az össze lehetséges kimenetel az F-csoportban. A mi mérkőzésünkkel párhuzamosan rendezik a kvartett másik összecsapását, az Izland-Ausztria összecsapást: