Portugália már nagy falat volt Walesnek. Ronaldóék a döntõbe jutottak

2016.07.06. 20:45

PORTUGÁLIA–WALES  2-0 (0-0)

Gólszerző: Ronaldo (50.p), Nani (53.p)

Portugáliának nehezen indult be a mérkőzés, de a második félidőben kijött a tudásbeli különbség a két válogatott között. Akár nagyobb is lehetett volna a különbség a második 45 perc alapján.

Vége a mérkőzésnek! Portugália megszerezte első győzelmét a rendes játékidőben és bejutott a döntőbe, ahol vagy a házigazda Franciaország, vagy pedig a világbajnok Németország lesz az ellenfél!

92.perc

Portugál szabadrúgás 23 méterről: Ronaldo labdáját a sorfal állítja meg.

3 perc ráadás.

90.perc

Quaresma szögletét Ronaldo fejeli gyengén kapura, Hennessey véd.

88.perc. walesi sárga

Bale fejbe rúgta Cédricet.

86.perc

Ronaldot ugratja ki A. Gomes, hosszan veszi át a labdát, kisodródva az oldalhálóba lő. A helyzet után portugál csere: Nani helyét Quaresma veszi át.

83.perc

Bale szabadrúgás 30-ról...a labdát a sorfal állítja meg.

Ez a második félidő összehasonlíthatatlan az elsővel. Kellettek hozzá a portugál gólok.

80.perc

Bale próbálozik megint, és Patricionak kapaszkodnia kell, hogy védeni tudjon. Kiüti jobbra a labdát.

79.perc: portugál csere

A. Silva helyét Moutinho veszi át.

78.perc

Ronaldo lövését blokkolják... Szöglet után Danilo kerül nagy helyzetbe, Hennessey véd, de a labda elmegy a hasa alatt. A gólvonalon kaparintja meg másodszorra.

77.perc

Bale lő 26 méterről, középről, de pont Patricio ölébe.

73.perc

R. Sanches vezeti a labdát 40 méteren keresztül, majd 25 méterről lő, de nagyon rosszul. Sanches helyére André Gomes áll.

72. perc: portugál sárga lap

Ronaldo megérdemelten kapta, mert J. Williams-szel szemben szabálytalankodott.

71. perc

Portugál szöglet, amelyet B. Alves fejel meg, Hennessey magabiztosan véd. Utána Alves kakaskodik egy kicsit a kapussal, amiért sárgát kap.

Most a walesieknek kellene támadni. Próbálkoznak is, de jól látható, hogy annyira nem jók a labdával, mint a portugálok, és hátrafelé is figyelniük kell, mert az ellenfél kontráiban benne van a gól lehetősége.

67.perc: walesi csere

Collins helyett J. Williams

66.perc

Nani lő 25 méterről, Hennesseyről messze kipattan a labda, az érkező J. Mário rögtön visszalövi. A labda centikkel a bal kapufa mellé ment.

65.perc

Bale beadásszerű lövését megint fogja Patricio.

63.perc

Ronaldo lőhet egy szabadrúgást 23 méterről, centikkel fölé. A szabadrúgás után walesi csere: Robson-Kanu helyét Church veszi át.

A walesiek kénytelenek kinyílni.

61.perc: walesi sárga

Chester rúgta fel Ronaldót.

58.perc: walesi csere

Ledleyt Vokes váltja.

55.perc

Bale beadásnak szánt szabadrúgását Patricio öleli magához.

53.perc Góóóóóóól

Ronaldo lő elég gyengén 19 méterről, de Nani belepöcköl a labdába, amely így elmegy az elvetődő Hennessey mellett. (2-0)

50.perc Góóóóóóóól

Portugál szöglet után Ronaldo ugrik a legmagasabbra és 9 méterről védhetetlenül bólint a kapuba (1-0)

46.perc

Elkezdődött a második játékrész.

Vége az első félidőnek! A döntetlen eddig reális eredmény. Egyik válogatott sem kockáztat semmit. Az idei Eb-t nézve tipikusan portugálos meccs - leszámítva a magyar-portugált-t.

44.perc

Adrien Silva baloldali beadása egy hajszállal magasabb a kelleténél Ronaldónak, aki így nem tudja rendesen megfejelni a labdát.

5 perc van hátra a félidőből. A walesiek 10 emberrel védekeznek, a portugálok járatják a labdát körbe, de teljesen haszontalanul.

33. perc

Adrien Silva próbálkozik egy átlövéssel 25 méterről, de mellé megy a lövés.

Nem elég gyors a portugálok játéka. Kicsit nyögvenyelős, mint végig az Eb folyamán. A széleken próbálkoznak, de a hatalmas walesi védők könnyedén ártalmatlanítják a beadásokat. Azt sem értem igazán, hogy Ronaldo miért középcsatár. Gyakorlatilag nem kaphat labdát annyira őrzik. Mintha pályán sem lenne.

25. perc

Robson-Kanu húzza meg a jobboldalon, beadását King fejeli meg, de a védőről szögletre pattan.

Több veszély rejlik a walesi kontrákban, mint a meddő portugál támadásokban.

23. perc

Bale vezeti 40 méteren keresztül a labdát, 24 méterre a kaputól vállalkozik, de Patricio magabiztosan védi a középre tartó löketet.

22. perc

Bale élesen a jobboldalról adja be a labdát, King arról alig marad le.

19.perc

Joe Ledley laposan lő be egy szögletet Bale irányába, aki azonnal tüzel 14 méterről, de pontatlanul céloz.

17. perc

Joao Mário kap egy jó  labdát Ronaldótól, amellyel betör a büntető területen belülre. Jobbról éles szögből lő, de sikertelen volt.

Nagyon óvatos mindkét csapat. Az iram nem rossz, de a játék eddig nem túl felemelő.15 perc telt el.

Portugália többet támad, de eddig veszélytelen a walesi csapatra.

8. perc: walesi sárga

Allen letaglózta Nanit.

Kóstolgatják egymást a csapatok. A walesiek egyszerre kemény és nagyon mély védekezést produkálnak.

1.perc

Elkezdődött a mérkőzés. Portugália világoszöld mezben, Wales feketében.

A csapatok már a pályán, jönnek a himnuszok!

Üdvözlöm olvasóinkat!

A Portugália-Wales összecsapásával kezdődik a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság elődöntője.

Mindkét válogatott problémákkal küszködik, hiszen Fernando Santosnak - a portugálok szövetségi kapitányának - a két belső védőjét kellett leváltania. Pepe sérült, a rutinos Ricardo Carvalhoban pedig a jelek szerint nem bízik eléggé. A mai meccsen a két középső védő Bruno Alves és Fonte lesz. A csapat másik Carvalhója, William a sárgák miatt kénytelen kihagyni az összecsapást, az ő helyét a védelem előtt Danilo foglalja el.

A walesi válogatottat két eltiltás sújtja. Ramsey és Davies nem léphet pályára, így kap lehetőséget a védelem közepén Collins, Andy King pedig a középpályán.

Portugália úgy jutott el az elődöntőig, hogy a rendes játékidőben még egyetlen mérkőzést sem nyert meg. Igaz, nem is kapott ki.

Wales fantasztikus meneteléssel jutott el idáig. A csoportmérkőzéseken megverték Szlovákiát és Oroszországot. Anglia ellen csak az utolsó pillanatokban kapott ki. A 16 között Észak-Írországot, a negyeddöntőben pedig a minket búcsúztató Belgiumot küldte haza.

Eddig csupán háromszor találkozott egymással a két válogatott; a portugálok kétszer nyertek, a walesiek egyszer. A gólarány 7-4 a luzitánok javára.