Spanyolország-Csehország 1-0 (0-0) - Kiszenvedte a gyõzelmet a címvédõ

2016.06.13. 14:58

Spanyolország–Csehország 1-0 (0-0)

A címvédő megdolgozott a győzelemért az alapvetően passzív cseh válogatott ellen. Piqué fejese az igazság pillanata volt. Derekasan küzdöttek a csehet, de a mérkőzés egészét nézve nem érdemeltek pontot.

Komoly hidegzuhany lett volna, ha Darida lövése a ráadásban bemegy!

VÉGE a mérkőzésnek! A spanyolok csak kibrusztolták a győzelmet, amúgy teljesen megérdemelten.

90+2. perc

Majdnem egyenlített Csehország! Darida lőtt 14 méterről. Jól eltalált lövését De Gea bravúrral védte.

3 perc a ráadás

87. perc: Góóóól!!!

Iniesta a védők mögé belöbbölt labdáját Piqué fejelte a bal alsóba. (1-0)

86. perc: Csere

Gebre Selassie le, Sural be a cseheknél.

82. perc: Csere

A spanyolok utolsó változtatása: Nolito helyett Pedro. Nolito jól játszott, de elfáradt.

80. perc

Thiago került hatalmas helyzetbe 8 méterre a kaputól, már lövésre lendült a lába, amikor Krejci a semmiből csúszott oda és elsodorta a labdát.

79. perc

Sergio Ramos beadását a jobboldalról Aduriz támadta a védők szorításában, de csúsztatása elkerülte a kaput. Ez volt a 16. gólszerzési lehetősége a spanyoloknak.

A Del Bosque-érában a spanyol csapat az utóbbi 4 nagy tornáján nem tudott nyerni a nyitómérkőzésén.

75. perc: Csere

Necid helyett Lafata a pályán a cseheknél.

Már csak negyedóra van hátra a mérkőzésből, a spanyolok egyre kétségbeesettebben támadnak. Eddig kevés sikerrel.

73. perc

Gyönyörű támadás után David Silva fektette el védőjét 18 méterre a kaputól, rá is készült a lövésre, amely végül messze elment a kapufa mellett.

A nap inkább a spanyoloknak kedvez: megint nyomnak!

70. perc: Csere

Fabregas helyett Thiago Alcántara lép pályára a spanyoloknál.

Közben a nap is kisütött. Ezt még ő is megnézi.

Éledeznek a csehek. Váratlan fordulat.

65. perc

Óriási cseh helyzet. Krejci beadását Gebre Selassie fejelte le a kapu irányába, Fabregas a kapu torkából emelte ki a labdát.

62. perc: Csere

Morata helyett Aduriz lép pályára a spanyoloknál.

61. perc: Sárga lap

Limbersky kapta feltartásért.

60. perc

Iniesta 25 méterről, középről próbálkozott, lövése nem volt elég erős, bár a nedves talajon megcsúszott. Cech magabiztos ölelte magához a labdát.

57. perc

Hubník a másik oldalon is veszélyes. Jobboldali szabadrúgást követően a legjobban mozdult be, de pöccintését De Gea egy gyors vetődéssel ártalmatlanította. Az eddigi legveszélyesebb cseh helyzet!

Nagyon nekikezdett az eső Toulouse-ban. Ez inkább a védekező csapatnak kedvez.

A játék képe alapján nehéz elképzelni, hogy kapott gól nélkül hozzák le a meccset a csehek.

50. perc

Nolito élesen belőtt labdájáról az ötös vonalán lemaradtak a csatárok.

46. perc

Morata ment el a jobboldalon, lapos beadásába Hubnik ért bele., a labda a kapufáról szögletre pattant. A szöglet utáni kavarodás után Sergio Ramos került helyzetbe, de lövését blokkolták.

46. perc

Elkezdődött a második félidő. Nem volt csere.

A spanyolok 8-szor lőttek kapura, a csehek 3-szor.

A félidei labdabirtoklás sokatmondó: 68%-32% a spanyoloknak.

A spanyol válogatott egy nyolcas győzelmi sorozatot tudhat magáénak a mérkőzés előtt. Az első félidő alapján csalódottak lennének, ha nem lenne meg a kilencedik.

Az első negyedórában még kiegyenlített volt a mérkőzés, de ezt követően hatalmas rohamokba kezdtek a spanyolok. Többször álltak nagyon közel a gólhoz, de Petr Cech megmutatta klasszisát. Eddig ő tartja meccsben a cseheket. Jól jött nekik a szünet, rendezhetik soraikat. A kreatív spanyolok, az élen Iniestával és David Silvával megtalálták a réseket a cseh pajzson, de az utolsó passzok, vagy a lövések még nem sültek rendesen. A csehek szemszögéből hízelgő az állás. Érdekes lehet a mérkőzés, ha a második játékrész elején nem rúgnak gólt a hispánok.

Vége az első félidőnek!

45. perc

Váratlan cseh támadás: Necid kapott remek labdát a 16-os vonalán, rögtön ráfordult és tüzelt. de De Gea könnyedén lekapta a labdát.

A csehek már nagyon várhatják a szünetet.

40. perc

Jordi Alba került helyzetbe, 12 méteres oldalról jött lövését Cech csak nagy nehézségek árán ütötte ki, a kipattanót a veterán Rosicky tudta semleges területre kibombázni. Most azt mondanám, hogy érik a spanyol gól.

39. perc

Iniesta 28-ról lövésre szánta el magát. Inkább a nézőket veszélyeztette.

A csehek még állják a hatalmas spanyol nyomást. Apró hibákat leszámítva jól működik a teljes csapat védekezése. Már várhatják a szünetet, rengeteget futnak. Labda nélkül, hisz alig van náluk. 36 perc telt el az összecsapásból.

A mérkőzés sportszerű, de kemény, férfias. A játékosok olykor az asszisztenst sem kímélik.

29. perc

Iniesta ugratta ki Moratát, aki picit kisodródva lőtt, 13 méterről. Cech oldalra tolta a labdát. Morota nagyon agilis.

22. perc

Spanyol szögletet követően Sergio Ramos a földön maradt. A karját fájlalja. Ápolás.

A spanyolok átvették az irányítást. Uralják a pályát. 18 perc telt el.

16. perc

David Silva jobboldali éles beadására Morata robbant be, sikerült kapu felé pöckölnie a labdát, de Cech útját állta a labdának. Az első veszélyesebb helyzet.

14. perc

Iniesta baoldali szabadrúgása kicsit magas volt Sergio Ramosnak, aki nem tudott rendesen rábólintani a labdára.

A spanyolok egy kicsivel többet birtokolják a labdát, de eddig nem jelentettek veszélyt Cech kapujára.

10 perc elteltével teljesen kiegyenlített a mérkőzés. Egyik csapat sem tud a másik fölé kerekedni. Puhatolóznak a felek.

8.perc

Nolito indult el befelé a baloldalról, a 11-es pontnál álló Morata elé tálalt, aki lesen volt. Lövését így is védte Cech.

5. perc

A csehek szabadrúgáshoz jutottak a 16-os sarkánál, Darida a sorfalba rúgta a labdát. Borzalamas kivitelezés.

A mérkőzést a helyszínen tekinti, meg Csányi Sándor, az MLSZ elnöke.

1. perc

A spanyol válogatott kezdte a mérkőzést.

Üdvözlöm olvasóinkat!

EURÓPA-BAJNOKSÁG

D-CSOPORT, 1. FORDULÓ

Toulouse, Stadium Municipal. Vezeti: Eriksson (svéd)

SPANYOLORSZÁG: De Gea – Juanfran, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – David Silva, Morata, Nolito. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

CSEHORSZÁG: Cech – Kaderábek, Sivok, Hubník, Limbersky – Darida, Plasil – Gebre Selassie, Rosicky, Krejcí – Necid. Szövetségi kapitány: Pavel Vrba

Gólszerző: Piqué (87.p)

Bemutatkozik a címvédő spanyol válogatott a franciaországi kontinens tornán. Nem csak ennek betudhatóan, de egyértelműen a mérkőzés esélye, bár a cseh csapatot botorság lenne félvállról venni. Egy meglepő eredmény benne van a pakliban. Eddig még nem volt meglepetés az Európa-bajnokságon.

A csehek elleni összecsapás ünnepi David Silva számára, hiszen századszor húzhatja magára a spanyol címeres mezt.

A két válogatott eddig négyszer találkozott egymással, a spanyolok eddig még veretlenek. A csehek mindössze egyszer találtak a kapuba, 2011-ben Plasil révén, Granadában. Azt a mérkőzést a spanyolok nyerték, David Silva duplájának köszönhetően.