Szalai és csapata is gálázott a BL-résztvevõ ellen

2017.04.15. 17:33

Szalai Ádám vezérletével nagyot ment a Hoffenheim a német bajnokság 29. fordulójában.

A Bundesliga 29. fordulójában az eddig is remekelő Hoffenheim az idén hullámzóan teljesítő, a BL-csoportkörig eljutó Mönchengladbachot fogadta.

Jól indult a meccs a hazaiak számára, Szalai Ádámnak köszönhetően. A magyar csatár 24 perc alatt duplázott, hamar 2—0 volt így az állás. Azonban, ahogyan a magyar foci nagy öregjeitől, így például Csank Jánostól is tudjuk, hogy a 2—0 a legveszélyesebb eredmény. Be is jött ez, a szünetig egyenlített a Gladbach.

A második játékrészt azonban megint a Hoffenheim kezdte jobban, a 75. percben, Szalai lecserlése után egy perccel már 4—2-re mentek. Ezután szépítettek a vendégek, de a vége 5—3 lett, így Szalaiék maradtak a dobogón, a Dortmund előtt.

Gulácsi Péternek is jó napja volt, nem kapott gólt, a Lipcse 4—0-ra nyert a Freiburg ellen. Dárdiék azonban kikaptak, a Herthát a Mainz győzte le 1—0-ra.

Érdekesség, hogy a mai játéknapon eddig minden meccs hazai győzelmet hozott.