Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Fradi sztárja nem hagyja, hogy Baranyi Krisztina kampányeszközként használja

888

2020.09.10. 07:30

Ferencváros polgármesterének szándékai valahogy most sem voltak politikamentesek.

Baranyi Krisztina polgármester javaslatára Ferencváros Sportjáért díjra terjesztették fel az FTC csatárát, aki azonban visszautasította a jelölést – tudta meg a Magyar Nemzet. Tokmac Nguen döntését azzal indokolta, hogy nem szeretné, ha nevét bárki politikai célokra használná fel, hiszen ő egy labdarúgó, aki csupán a játékával akar örömet szerezni a szurkolóknak.

Nemrég értesültem arról, hogy az a kerület, melynek a nevét viseli a klubom, engem talált méltónak arra, hogy kitüntetést adjon nekem. Ez megtisztelő. Szeretném azonban elmondani önöknek, hogy amit tettem, azt nem azért tettem, mert politizálni akartam. Az én dolgom a futball. (…)

Azt sem szeretném, hogy az én ügyemet akár Magyarországon, akár bárhol a világon politikai célokra használja fel bárki.

A Ferencváros egy sportklub, egy nagy család, ami nekem nagyon fontos. Boldog vagyok, ha örömet tudok szerezni a szurkolóinknak. Én csak ennyit szeretnék, a játékommal boldoggá tenni másokat. Nem szeretném, ha engem egyik vagy másik politikai oldalhoz tartozónak tekintenének.

Minden elismerésnek és díjnak örülök, de azt kérem, hogy vegyék tudomásul, amikor azt mondom, ezt a jelölést most nem fogadhatom el.

A focipálya az én igazi otthonom. Amiben hiszek, és ami személyesen érint, azokért az ügyekért díjak nélkül is ki fogok állni a jövőben is” – írta Baranyi Krisztina polgármesternek, valamint a ferencvárosi képviselő-testületnek címzett levelében Tokmac Choi Nguen.

A lap birtokába jutott Baranyi által szignált előterjesztés szövegéből világosan kiderül, hogy milyen propagandára használták volna fel a sportolót:

Nguen nem csak csupaszív játékával, hanem sportszerű hozzáállásával és bátran humánus magatartásával is sokak példaképe lehet. Nem sokkal a magyar kormány menekültellenes gyűlöletkampányának csúcsra járatását követően került az országba. Az államilag gerjesztett gyalázatos hisztéria jelentősen fokozta a stadionokban amúgy is gyakran tapasztalható rasszista hangokat. A kenyai származású játékos ebben közegben állt ki a legfontosabb emberi értékek mellett, amikor a felcsúti Puskás Akadémiának lőtt gólját a meze alatt viselt trikón látható “Justice for George Floyd” felirattal ünnepelt – áll az előterjesztés szövegében.

Mindehhez azon kívül, hogy gyomorforgató Baranyi próbálkozása, érdemes azt is hozzáfűzni, hogy az általuk kenyai származású játékosként említett sportoló, valójában 1998 -tól, 5 éves korától Norvégiában él.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére