Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Soros nem filantróp, sokkal inkább egy adóelkerülõ

Vincze Viktor Attila

2017.10.18. 18:45

Soros György a 2018-as magyar választást befolyásolni szándékozó tervei finanszírozásának biztosítása mellett azért utalt át 18 milliárd dollárt a saját magánalapítványa, a Nyílt Társdalom Alapítványok számlájára, hogy az általa kezelt offshore alap a befizetéssel elkerülje az idén év végén esedékes adófizetést is. A Bloomberg szerint Soros Quantum Fund elnevezésû offshore befektetési alap sikerét nem kis részben az adóelkerülés biztosíthatta.

Soros György a 2018-as magyar választást befolyásolni szándékozó tervei finanszírozásának biztosítása mellett azért utalt át 18 milliárd dollárt a saját magánalapítványa, a Nyílt Társdalom Alapítványok számlájára, hogy az általa kezelt offshore alap a befizetéssel elkerülje az idén év végén esedékes adófizetést is. A Bloomberg szerint Soros Quantum Fund elnevezésű offshore befektetési alap sikerét nem kis részben az adóelkerülés biztosíthatta.

Számos más befektetési alapkezelőhöz hasonlóan Soros György is azért rakta át az általa kezelt offshore befektetési alapok pénzét magánalapítványába, hogy ezáltal jelentősen csökkentse offshore alapjainak idei évben esedékes adófizetési kötelezettségét.

A Bloomberg szerint tehát Soros pénzátutalását az a törvényváltozás motiválta, hogy az offshore befektetési alapok kezelőinek legkésőbb ez év végéig már be kell befizetniük az alapjaikból származó nyereségük után az adókat. 

Az új törvényi szabályozás 2008-ban megszüntette a korábbi adókedvezményeket, és ez év végéig adott határidőt az alapok kezelőinek arra, hogy a tevékenységük után megfizessék a felhalmozott adóösszegeket.

Soros György a 18 milliárdos összeget tehát azért utalta át saját magánalapítványának, mert egyébként a New York-i székhelyű alapkezelők offshore pénzeire — így az övére is  — 39,6 százalékos szövetségi adókulcs vonatkozna, az egyéb, kisebb mértékű helyi adók kifizetésére vonatkozó kötelezettségek mellett.

Az adófizetés elkerülésére jelenleg legális lehetőségnek számít az offshore alapkezelők számára,

ha az alapjaik pénzeit alapítványokba, akár a saját magánalapítványaikba helyezik át.

A Bloomberg korábban is foglalkozott Soros adófizetési ügyeivel, amelyekkel kapcsolatban ironikusan megjegyezte: miközben a Nyílt Társadalom Alapítványok tulajdonosa szeret a nyilvánosság előtt arról beszélni, hogy fizessenek a gazdagok, addig a háttérben saját pénzügyi ügyletei vonatkozásában maximálisan igyekszik elkerülni az adófizetés minden formáját.

Az amerikai hírügynökség szerint a világ egyik legnagyobb befektetőjeként Soros úgy építette fel offshore alapját, hogy kihasznált minden létező jogi kiskaput. Soros így egészen mostanáig gyakorlatilag adómentesen forgatta az ügyfelei által az alapjaiba befektetett pénzeket.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére