Sorosnak van a legnagyobb frakciója az EP-ben
2017.04.21. 11:58
A Soros-féle Open Society Foundation belső adatbázisában számos olyan EP-képviselő neve szerepel, akik a Soros-egyetem ügyében is nekiestek a magyar kormánynak.
A lajstromban „megbízható szövetségesek” címke alatt olvashatók a döntéshozók nevei, ebből kiderül, hogy Soros György 226 politikusnál bír valamilyen befolyással az összesen 751 képviselőt tömörítő EP-ből”
– írja az Origo.
Ennek kapcsán a Nézőpont Intézet elemzője, Deák Dániel felhívta a figyelmet, hogy ezzel a létszámmal Soros Györgyé a legnagyobb frakció a Brüsszelben és Strasbourgban is ülésező testületben.
A DC Leaks által kiszivárogtatott adatbázis listáján olyan befolyásos nevek köszönnek vissza, mint például
- Martin Schulz, az Európai Parlament volt elnöke
- Olli Rehn, egykori gazdasági és pénzügyi biztos
- Gianni Pittella, a szociáldemokrata frakció vezetője
- Alexander Lambsdorff, az EP alelnöke
- valamint Elmar Brok, Guy Verhofstadt, Sophie in't Veld és Ulrike Lunacek.
A listán egyébiránt jobboldali, néppárti politikusok neve is megtalálható. A Soros-egyetem ügyében megszólaló Frank Engel neve mellett az olvasható, hogy adott esetben kész szembefordulni saját pártcsaládjával is.
Deák Dániel szerint ennek fényében aligha meglepetés a Soros-alapítványok számára megbízható szövetségesnek tartott néppárti politikusok kijelentései, amelyek többek között a Fidesz kizárását javasolták az Európai Néppártból.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
További jogi garanciák szükségesek a gyermekek védelmében
Család- és gyermekjogi, a társadalmi tanításokért felelősséget érző szervezetek szerint további jogi garanciák beépítése szükséges annak érdekében, hogy megvédhessék a gyermekeket az őket veszélyeztető jelenségektől.
New Yorkban egy tollvonással elintézték a magyar panaszt
Összekeverte a szezont a fazonnal hazánkkal kapcsolatban Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A múlt hét végén New Yorkban az antiszemitizmus elleni globális erőfeszítésekről tartottak ülést. Ezen szólalt fel az amerikai diplomata, és beszédében egy svédországi antiszemita incidenst egyszerűen Budapestre helyezett át, és hiába tiltakozott a magyar delegáció és a külképviselet, csak annyira tellett a házigazdáktól, hogy elismerték a hibát, de nem adtak ki semmiféle bocsánatkérő nyilatkozatot.