Címke: p12
Máskor több év alatt sem történik annyi minden, mint 2022-ben.
Bombaként robbant a hír, hogy az Európai Parlament szocialista alelnökét, Eva Kailit őrizetbe vették a belga hatóságok, miután az ügyészség szerint Katar jelentős pénzösszegekkel és értékes ajándékokkal próbálta lefizetni Kailit és három másik EP-hez köthető baloldali személyt. A progresszívok szinte már teátrálisan színlelt felháborodása kissé sántít, miután mind a Parlament, mind a Bizottság lobbisták hálójában vergődik évek óta. 2019 óta több mint harmincezer találkozót regisztráltak – önbevallásos alapon – az EP képviselők és a lobbisták között, de a Parlamentben ülő 705 képviselő közül 200 személy szintén nyíltan vállalja, hogy képviselői fizetése kiegészítéseként valamilyen nemzeti vagy transznacionális cég igazgatótanácsában ül, amelyeknek az érdekében bizony gyakran lobbizik is az EU-ban. A tankönyvi definíció szerint a politikai és gazdasági érdekek összefonódását korrupciónak nevezik – kiváltképp, ha Magyarországról és Lengyelországról van szó –, ám Nyugaton ezt általában csak „lobbitevékenységnek” hívják. Ha csak az elmúlt évtizedet nézzük, szemmel látható módon még az olyan uniós „politikai nagyvadak” is, mint Ursula von der Leyen, Jean-Claude Juncker vagy Guy Verhofstadt is igencsak előszeretettel tömték meg zsebeiket bizonyos cégek érdekképviselete érdekében mind nemzetállami szinten, mind brüsszeli megbízatásuk után. Az oly sokat hangoztatott „korrupcióellenesség” alapelvéről egyre inkább kiderül, hogy egy politikai hívószóként jól eladható stratégia, ám valós tartalom nincs mögötte.
Ha van sapka, az a baj, ha pedig nincs, akkor az. Döbbenetes, hogy a hazai ellenzék a 12 éves sorozatos vereségek után is képes ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint egy évtizeddel ezelőtt. Képtelenek a fejlődésre.
A bűnügyi statisztikák nem tartalmazzák az összes elkövetett bűncselekményt és nem mutatják ki a békés polgárok félelmét sem. Egy új kutatás viszont prezentálta, hogy sokan rettegésben élnek, és ezek leginkább a nők.
A bajor gazdaságért felelős miniszter, Hubert Aiwanger arra figyelmeztetett a „Müncheni Kerekasztal” című TV műsorban, hogy a német gazdaság helyzete Kínától függ. Fontos termékeket, mint bizonyos gyógyszereket inkább Németországban kellene legyártani. A politikai kerekasztal-beszélgetés nem véletlenül most történt, hiszen Olaf Scholz kancellár csütörtökön indult el Pekingbe egy gazdasági delegáció élén. A CDU élesen kritizálta a kormányfő látogatását, holott Angela Merkel összesen 12 alkalommal látogatott el Kínába, amely Németország második legfontosabb kereskedelmi partnere az USA mellett. A Washington gerjesztette Kína-ellenesség mintha elérte volna a német konzervatív pártokat is.
Sokkal többet érdemelnek a tanárok annál, hogy ilyen Fekete-Győr, Karácsony, Szabó Timi és Gyurcsány-félék őket felhasználva próbáljanak tőkét kovácsolni. Többet érdemelnek, sokkal többet.
Derék berlini honfitársaim szerintem maguk sem tudták, hogy mi hiányzik a német fővárosból. Most viszont vége a találgatásoknak, az izgalmas várakozásnak és a sötétségben kigyúlt egy szivárványszínű fáklya. Berlinben megnyílik az első leszbikus-meleg óvoda.
Zila János, az Alapjogokért Központ elemzőjének írása a 888-on!
Az Északi-Áramlat 2 földgázvezetékből ömlik a gáz, ráadásul nem is egy helyen. Mind a Gazprom szakemberei, mind pedig katonai szakértők és politikusok is kizárják a technikai problémát és célzott támadásról beszélnek. A svéd haditengerészet víz alatti szenzorai egy tengeralatti robbanássorozatot észleltek.
Nem lehet könnyű annak a baloldali, szakmai, nem propagandista, igazi újságírónak sem, akinek azt a feladatot osztották ki, hogy védje az EU-s szankciókat, miközben mindenki látja és tudja, hogy ennél károsabb dolgot régen műveltek Európával.